4. listopadu 2020 • 22:56

SESTŘIHY: Obrat oslabené Sevilly, v LM řádil Juventus, Dortmund i Chelsea

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Český brankář Tomáš Vaclík poprvé v sezoně naskočil v Lize mistrů a hned přispěl k parádnímu obratu Sevilly, která i v deseti díky dvěma trefám Júsufa En-Nesjrího otočila s Krasnodarem z 0:2 na konečných 3:2. Lipsko ve třetím kole zaskočilo Paris St. Germain výhrou 2:1 a Manchester United padl v Istanbulu, dál slavili favorité - Barcelona, Juventus i Chelsea. Borussia Dortmund vyprášila 3:0 Bruggy, za něž na posledních pár minut naskočil i Michael Krmenčík.

Barcelona se na svém stadionu protrápila k vítězství 2:1 nad Dynamem Kyjev a udržela stoprocentní úspěšnost. Manchester United v Istanbulu nečekaně podlehl 1:2 nováčkovi Basaksehiru a v aktuálním ročníku elitní soutěže poprvé ztratil body. Stejnou porážku utrpěl Paris St. Germain v Lipsku.

Vaclíka v 17. minutě poprvé překonal Magomed Sulejmanov z přímého kopu a už za čtyři minuty zvýšil Marcus Berg z penalty. Krátce před pauzou vrátil domácí celek do hry Ivan Rakitič, ale úřadujícím vítězům Evropské ligy chvíli nato zkomplikoval situaci Navas červenou kartou. Sevilla i v deseti výsledek otočila, dvě branky mezi 69. a 72. minutou vstřelil střídající Júsuf En-Nesjrí.

Sevilla je ve skupině E druhá o skóre za Chelsea. Ta v Londýně porazila Rennes 3:0. V úvodním poločase Timo Werner proměnil dvě penalty. Obě zavinil obránce Dalbert, jenž byl vyloučen po dvou žlutých kartách. Ve druhé půli se za Blues prosadil ještě Tammy Abraham.

SESTŘIH: Chelsea - Rennes 3:0. Dalbert zavinil dvě penalty, Werner obě proměnil

Barcelona ideálně začala a už v páté minutě kapitán Lionel Messi otevřel skóre z pokutového kopu. Kyjevský tým, kterému chyběla řada hráčů kvůli koronaviru, ale pak s favoritem dlouho držel krok.

SESTŘIH: Barcelona - Dynamo Kyjev 2:1. Messi dal penaltu, rozhodl Piqué

Katalánce několikrát zachránil uzdravený brankář Marc-André ter Stegen při debutu v sezoně. Druhou domácí trefu přidal až v 65. minutě Gerard Piqué. Chvíli poté snížil Viktor Cygankov, víc už však Dynamo na Camp Nou nestihlo.

Juventus Turín v Budapešti porazil Ferencváros 4:1 i díky dvěma gólům Álvara Moraty a ve skupině G udržel druhé místo za Barcou.

SESTŘIH: Ferencváros - Juventus 1:4. Dvakrát se trefil Morata

United selhali v Istanbulu

Manchester United v Istanbulu nezvládl úvod a ve 13. minutě otevřel skóre ze samostatného úniku Demba Ba po přihrávce Edina Višči. Ten ve 40. minutě podruhé překonal brankáře Deana Hendersona, který dostal přednost před jedničkou Davidem de Geou. Ještě před pauzou vstřelil kontaktní gól United Anthony Martial.

SESTŘIH: Basaksehir - Manchester United 2:1. Favorita sťali Demba Ba a Višči

Rudí ďáblové po změně stran víc drželi míč, ale do velkých šancí se nedostali a pouze jednou vystřelili na branku. United tak venku utnuli rekordní vítěznou sérii trvající deset soutěžních zápasů a v Turecku prohráli třetí pohárový duel po sobě. Basaksehir naopak ve skupině H poprvé bodoval.

PSG i bez zraněných hvězd Neymara a Kyliana Mbappého v Lipsku dobře začal a v šesté minutě se trefil Ángel Di María, který ale o chvíli později zahodil penaltu. V závěru první půle srovnal odchovanec francouzského mužstva Christopher Nkunku.

SESTŘIH: Lipsko - PSG 2:1. Di María nedal penaltu, hosté dohrávali v devíti

Jeho spoluhráč Emil Forsberg v 57. minutě otočil výsledek z pokutového kopu a naděje hostů na bodový zisk poté snížil Idrissa Gueye vyloučením po druhé žluté kartě. Těsně před koncem spoluhráče napodobil Presnel Kimpembe.

Krmenčík naskočil na posledních pět minut

Dortmund zvítězil v Bruggách 3:0 a poskočil do čela skupiny F o bod před Lazio Řím, které v Petrohradu zachránilo remízu 1:1. Borussia o triumfu rozhodla už v prvním poločase, kdy skórovali dvakrát Thorgan Hazard a jednou Erling Haaland.

SESTŘIH: Bruggy - Dortmund 0:3. Tři údery za 18 minut, pálil Haaland

Norský kanonýr v 11 zápasech LM zaznamenal 14 gólů. Český útočník Michael Krmenčík za belgický tým odehrál závěrečných pět minut, Bruggy poprvé v sezoně LM nebodovaly.

Zenit po půlhodině hry poslal do vedení Alexandr Jerochin, v 82. minutě vyrovnal Felipe Caicedo. Ruský tým v nastavení vstřelil vítězný gól, který však neplatil kvůli ofsajdu.

SESTŘIH: Zenit Petrohrad - Lazio 1:1. Bod hostům zachránil Caicedo

Skupina E

Domácí: 10. Werner, 41. Werner, 50. T. Abraham

Hosté:

Domácí: Mendy – R. James, Silva (68. Rüdiger), K. Zouma, Chilwell (63. Emerson) – Jorginho (C), Kanté (63. Kovačić) – Zijach (75. Hudson-Odoi), Mount, Werner – T. Abraham (63. Giroud).

Hosté: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Dalbert – Bourigeaud, N'Zonzi (62. Grenier), Siliki (46. Truffert) – Gboho (62. Del Castillo), Guirassy (76. Hunou), Terrier (62. Doku).

Domácí: Caballero, Žiger, Rüdiger, Alonso, Christensen, Tomori, Kovačić, Giroud, Hudson-Odoi, Azpilicueta, Emerson

Hosté: Salin, Bonet, Nyamsi, Grenier, Doku, Hunou, Del Castillo, Truffert, Assignon, Rutter, Omari, Ugochukwu

Domácí: Kanté, Zijach, Jorginho, Kovačić

Hosté: Dalbert, Dalbert, Del Castillo

Zwayer – Schiffner, Achmüller (VŠ. GER)

Stamford Bridge, Londýn

Domácí: 42. Rakitić, 69. Nasjrí, 72. Nasjrí

Hosté: 17. Sulejmanov, 21. M. Berg

Domácí: Vaclík – Navas (C), Koundé (34. Óscar Rodríguez), Diego Carlos, Escudero (34. Acuňa) – Jordán (60. Nasjrí), Gudelj, Rakitić – Ocampos, L. de Jong (83. Rekik), Munir (60. Fernando).

Hosté: Safonov – Ramírez (46. Sorokin), Martynovič (C), Kaio, J. Černov – K. Olsson, Gazinskij, Utkin (75. Wanderson) – Sulejmanov, M. Berg, Sabua (34. Spertsjan, 65. Claesson).

Domácí: Bunú, Pastor, Rekik, Rodríguez, Nasjrí, Acuňa, Torres, Vázquez, Fernández, Fernando, Zarzana

Hosté: Gorodov, Sorokin, Wanderson, Claesson, Spertsjan, Kambolov, Litvinov, Markov

Hosté: 82. F. Caicedo

Domácí: M. Keržakov – V. Karavajev, Lovren, Rakyckyj, Santos, Žirkov (78. Krugovoj) – Jerochin (61. Mostovoj), Barrios, Ozdojev (90+1. Suťormin), Kuzjajev (90+1. Wendel) – Dzjuba (C).

Hosté: Reina – Patric, Hoedt, Acerbi – Marušić, Akpa-Akpro, Parolo (C) (52. Cataldi), S. Milinković-Savić, Fáris (59. Pereira) – Muriqi (59. F. Caicedo), Correa (85. Luiz Felipe).

Domácí: Vasjutin, Luňov, Krugovoj, Mostovoj, Suťormin, Wendel, Šamkin, Prochin

Hosté: Alia, Furlanetto, Felipe, Pereira, Caicedo, Armini, Cataldi, Bertini, Czyz, Franco, Pica

Domácí: Kuzjajev, Barrios, Lovren, Krugovoj

Hosté: Akpa-Akpro, S. Milinković-Savić, F. Caicedo, Reina

Dias – Tavares, Soares

Gazprom Arena, Petrohrad

Domácí:

Hosté: 14. T. Hazard, 18. Häland, 32. Häland

Domácí: Mignolet – Mata, Deli, Kossounou – Vanaken (85. Schrijvers) – Sobol, Vormer (C) (71. É. Álvarez Balanta), Rits, Diatta – Lang (76. De Ketelaere), Dennis (85. Krmenčík).

Hosté: Bürki – Meunier (84. Morey), Witsel (C), Akanji, Guerreiro – Dahoud, Delaney (72. Bellingham) – T. Hazard, Brandt (72. Reus), Reyna (77. Passlack) – Häland (84. Reinier).

Domácí: Horvath, Álvarez Balanta, Krmenčík, Schrijvers, Okereke, Badji, Van der Brempt, Mechele, De Ketelaere

Hosté: Unbehaun, Drljača, Morey, Sancho, Reus, Schulz, Reinier, Bellingham, Piszczek, Passlack, Knauff, Raschl

Hosté: 75. Cygankov

Domácí: ter Stegen – Dest, Piqué, F. de Jong, Alba – S. Busquets (74. Lenglet), Pjanić (60. Roberto) – Pedri (83. Aleñá), Messi (C), Fati (74. Trincão) – Griezmann (60. O. Dembèlé).

Hosté: Neščeret – Kędziora, Zabarnyj, Popov, Šabanov – Bujalskij (86. Ledněv), Šepeljev, Andrijevskij – Cygankov (C), Suprjaha (71. Verbič), Rodrigues (71. De Pena).

Domácí: Neto, Peña, Aleñá, Braithwaite, Dembèlé, Puig, Lenglet, Trincão, Roberto, Firpo

Hosté: Verbič, De Pena, Ledněv, Rusyn, Syrota, Ignatěnko, Morgun, Clayton

Hosté: Bujalskij

Oliver – Burt, Bennett (všichni ENG)

Camp Nou, Barcelona

Domácí: 90. Boli

Hosté: 7. Morata, 60. Morata, 73. Dybala, 81. Dvali (vl.)

Domácí: Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Dvali, Botka (68. Heister) – Somália, Charatin, Sigér – Zubkov (80. Uzuni), Isael (73. Boli), Nguen (73. Mak).

Hosté: Szczęsny – Danilo, Chiellini, Bonucci, J. Cuadrado (76. Frabotta) – Rabiot, Arthur (46. Bentancur), Ramsey (53. McKennie) – Chiesa (76. Bernardeschi), Morata (67. Dybala), Ronaldo.

Domácí: Szécsi, Uzuni, Mak, Heister, Baturina, Kovačević, Frimpong, Boli, Őri

Hosté: Buffon, Pinsoglio, Kulusevski, Dybala, Riccio, McKennie, Frabotta, Bentancur, Bernardeschi, Portanova

Hosté: 43. Martial

Domácí: Günok – Rafael, Škrtel, Epureanu, Bolingoli-Mbombo – Aleksić, Özcan (87. Topal), Kahveci (90. Ponck) – Višća (C), Ba (79. Gulbrandsen), Türüç.

Hosté: D. Henderson – Wan-Bissaka (76. Fosu-Mensah), Tuanzebe (46. McTominay), Maguire (C), Shaw – N. Matić – van de Beek (61. P. Pogba), Mata (61. Cavani), B. Fernandes – Martial, Rashford (76. Greenwood).

Domácí: Babacan, Kivanc, Topal, Giuliano, Gulbrandsen, Ponck, Kaplan, Karakus

Hosté: de Gea, Lindelöf, Pogba, Cavani, Greenwood, Fred, James, Fosu-Mensah, Ighalo, Williams, McTominay, Mengi

Domácí: Škrtel

Hosté: Tuanzebe

Massa – Meli, Alassio (všichni ITA)

Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul

Domácí: 42. Nkunku, 57. Forsberg

Hosté: 6. Di María

Domácí: Gulácsi – Orban, Upamecano, Konaté – Mukiele (64. Henrichs), Sabitzer (C) (90. Kampl), Haidara (76. Adams), Angeliño – Forsberg (76. Kluivert), Nkunku – Olmo (64. Y. Poulsen).

Hosté: Navas – Florenzi (84. Rafinha Alcântara), Kimpembe, Danilo Pereira, Kurzawa (73. Bakker) – Marquinhos (C), Gueye, A. Herrera – Di María, Kean, Sarabia (73. Kehrer).

Domácí: Tschauner, Martínez, Hwang Hi-čchan, Poulsen, Sörloth, Adams, Samardžič, Henrichs, Kluivert, Kampl, Martel, Wosz

Hosté: Rico, Randriamamy, Kehrer, Rafinha Alcântara, Paredes, Diallo, Bakker, Dagba, Pembele, Fadiga, Ruiz-Atil

Domácí: Upamecano, Konaté

Hosté: Kimpembe, Gueye, Kurzawa, Gueye, Kimpembe

Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Radosław Siejka (všichni Polsko)