Haaland řádil i v Lize mistrů, ztráta pro PSG. Real, Chelsea či Juve vyhrály

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Realu Madrid v Lize mistrů na svém stadionu udolali Šachtar Doněck 2:1. Španělští obhájci trofeje vyhráli i třetí utkání ve skupině F. Stoprocentní zůstal i Manchester City, který rovněž doma deklasoval FC Kodaň 5:0 i díky dvěma brankám Erlinga Haalanda a drží první místo ve skupině G.

Realu výborně vyšla úvodní půlhodina, během níž se trefili Rodrygo a další Brazilec Vinícius Júnior. Ještě před přestávkou ale snížil Zubkov a ve druhém poločase Šachtar madridského favorita hodně trápil. Domácí zahodili několik velkých šancí, ale nakonec o těsný náskok nepřišli.

Lipsko porazilo Celtic Glasgow 3:1 a poprvé bodovalo. Domácí poslal do vedení ve 27. minutě Nkunku. Skotské mužstvo vyrovnalo krátce po změně stran zásluhou Joty, ale jiný Portugalec Silva mezi 64. a 77. minutou dvěma góly rozhodl o vítězství Lipska. Německý tým ztrácí bod na druhý Šachtar, Celtic je s bodem poslední.

Norský fenomén Haaland v nedělním manchesterském derby nasázel hattrick a proti Kodani stihl dvě branky už v úvodní půli. Dvaadvacetiletý útočník s pěti zásahy vede aktuální tabulku střelců LM. Před pauzou si ještě dal vlastní branku Chočolava. Trenér Guardiola o přestávce Haalanda stáhnul, ale hráči City i bez svého nejlepšího kanonýra ještě dvakrát skórovali. Mahriz proměnil penaltu a pak připravil pátý gól pro Álvareze.

Ve druhém duelu skupiny Dortmund zvítězil 4:1 v Seville, která má na kontě jediný bod. Za Borussii se už v první poločase prosadili Guerreiro, Bellingham a Adeyemi. Po změně stran snížil En-Nesjrí, poslední slovo však měl Brandt.

Chelsea porazila AC Milán hladce 3:0, poprvé v tomto ročníku elitní soutěže vyhrála a italského soupeře vystřídala na druhém místě skupiny E. V Londýně se v prvním poločase trefil Fofana, po změně stran pojistili triumf "Blues" Aubameyang s Jamesem.

Doma uspěl i Salcburk, který zdolal Dinamo Záhřeb 1:0 a "éčko" vede. Jedinou branku dal v 71. minutě Okafor z pokutového kopu. Dinamo sice v nastavení dostalo míč do branky, ale trefa střídajícího Drmice neplatila kvůli ofsajdu. Rakouské mužstvo po remízách 1:1 s AC Milán a Chelsea udrželo neporazitelnost.

Juventus v Turíně zdolal Maccabi Haifa 3:1 a poprvé bodoval ve skupině H. Tu dál vede Paris St. Germain o skóre před Benficou, s níž v Lisabonu remizoval 1:1. Juventusu zařídili dvoubrankový náskok Rabiot a Vlahovič. Maccabi v 75. minutě snížilo díky Davidovi, ale francouzský záložník Rabiot po chvilce přidal pojistku. PSG poslal do vedení Messi, krátce před pauzou srovnal Danilo vlastní brankou.

Domácí: 27. Nkunku, 65. And. Silva, 77. And. Silva

Hosté: 48. Jota

Domácí: Gulácsi (C) (13. Blaswich) – Simakan, Orbán, Gvardiol, Raum (81. Halstenberg) – Schlager, Kampl (71. Haidara) – Szoboszlai (82. Poulsen), Nkunku, Werner (71. Forsberg) – And. Silva.

Hosté: Hart – Juranović, Welsh, Jenz, G. Taylor – O'Riley (75. Hakšabanović), C. McGregor (C) (37. Abildgaard), Hatate (82. McCarthy) – Maeda (75. Forrest), Furuhaši (82. Giakoumakis), Jota.

Domácí: Blaswich, Haidara, Poulsen, Forsberg, Halstenberg, Diallo, Novoa, Henrichs

Hosté: Bain, Siegrist, Giakoumakis, Hakšabanović, McCarthy, Bernabei, Abildgaard, Robertson, Forrest, Ralston

Domácí: Kampl

Hosté: O'Riley

Espen Eskås – Jan Erik Engan, Isaak Elias Bashevkin

Red Bull Arena, Lipsko

Domácí: 71. Okafor

Hosté:

Domácí: Köhn – Dedić, Solet, Pavlović, Ulmer (C) (79. Wöber) – Capaldo, Seiwald, Kjaergaard – Sučić (90+2. Gourna-Douath) – Šeško, Okafor (79. Adamu).

Hosté: Livaković – Moharrami (80. Bočkaj), Perić, B. Šutalo, Théophile-Catherine (76. Drmic), Ljubicic – Ademi (C), Ivanušec (87. Baturina), Mišić – Oršić (80. Špikić), Petković.

Domácí: Adamu, Bernardo, Diarra, Gourna-Douath, Koïta, Mantl, Šimić, Van der Brempt, Wöber, Walke, Piątkowski

Hosté: Baturina, Bočkaj, Bulat, Dilaver, Drmic, Emreli, Lauritsen, Marin, Nevistić, Ristovski, Štefulj, Špikić

Hosté: Petković, Moharrami, Ristovski, Ademi

Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs (vš. Lotyšsko)

Red Bull Arena, Salzburg

Domácí: 41. Danilo Pereira (vl.)

Hosté: 22. Messi

Domácí: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Fernández (78. Aursnes), Florentino – Neres (90+1. Pinho), João Mário, Raf. Silva – G. Ramos (78. Draxler).

Hosté: Donnarumma – Danilo Pereira, Marquinhos (C), S. Ramos – Hakimí, Vitinha (87. Ruiz), Verratti, Mendes (67. Bernat) – Messi (81. Sarabia) – Neymar, Mbappé.

Domácí: Leite, Gilberto, Aursnes, Gonçalves, Pinho, Chiquinho, Ristić, Brooks, Bastiao Dias, Musa, Draxler, João Victor

Hosté: Navas, Rico, Bernat, Ruiz, Sarabia, Soler, Mukiele, Bitshiabu, Zaire-Emery, Ekitike

Domácí: Fernández, G. Ramos

Hosté: Ruiz, Verratti

Jesús Gil Manzano (ESP) – Diego Barbero (ESP), Ángel Nevado (ESP)

Estádio do SL Benfica, Lisabon

Domácí: 35. Rabiot, 50. Vlahović, 83. Rabiot

Hosté: 75. David

Domácí: Szczęsny – Cuadrado (66. Bonucci), Bremer, Danilo, De Sciglio (46. Sandro) – McKennie, Paredes (85. Miretti), Rabiot – Di María, Vlahović (73. Kean), Kostić (66. Locatelli).

Hosté: Cohen – Sundgren, Seck, Batubinsika, Goldberg, Cornud (60. Haziza) – Mohamed (84. Rukavycja), Chery, Abu Fani (72. Lavi) – Tchibota (60. Atzili), Pierrot (72. David).

Domácí: Sandro, Bonucci, Fagioli, Gatti, Kean, Locatelli, Milik, Miretti, Perin, Pinsoglio, Soulé, Rugani

Hosté: Arad, Atzili, David, Elijahu, Fucs, Geršon, Lavi, Levi, Haziza, Mišpati, Menachem, Rukavycja

Domácí: Sandro

Hosté: Tchibota

Domácí: 24. Fofana, 56. Aubameyang, 62. James

Hosté:

Domácí: Arrizabalaga – Fofana (38. Chalobah), Thi. Silva (C), Koulibaly – James, Loftus-Cheek, Kovačić (66. Jorginho), Chilwell – Mount (74. Havertz), Sterling (75. Broja) – Aubameyang (65. Gallagher).

Hosté: Tătăruşanu – Dest, Kalulu, Tomori, Ballo-Touré – Binnásir (C) (73. Pobega), Tonali – Krunić (65. Gabbia), De Ketelaere (65. Rebić), Leão (72. B. Díaz) – Giroud (73. Origi).

Domácí: Azpilicueta, Bettinelli, Gallagher, Broja, Cucurella, Chalobah, Havertz, Jorginho, Mendy, Zíjáš, Zakaria, Pulisic

Hosté: Díaz, Gabbia, Jungdal, Mirante, Origi, Rebić, Pobega, Coubis, Gala

Domácí: Kovačić, Thi. Silva

Hosté: Krunić, Ballo-Touré, Tomori

Makkelie – Steegstra, de Vries (vš. Nizozemsko)

Stamford Bridge, Londýn

Domácí: 7. Haaland, 32. Haaland, 39. Chočolava (vl.), 55. Mahriz, 76. J. Álvarez

Hosté:

Domácí: Ederson – Cancelo (57. Lewis), Dias, Laporte, S. Gómez – Mahriz, Gündoğan (C), Ber. Silva (66. Wilson-Esbrand), Grealish – Haaland (46. Palmer), J. Álvarez.

Hosté: Grabara – Diks (66. Ankersen), Vavro, Chočolava, Kristiansen – Stamenic, Lerager (79. Sörensen), Jóhannesson – Claesson (C) (66. Mukairu), Daramy (56. Haraldsson) – Karamoko (46. Lund Jensen).

Domácí: Ortega, Carson, Aké, Rodri, De Bruyne, Foden, Palmer, Akanji, Lewis, Wilson-Esbrand

Hosté: Johnsson, Ryan, Babacar, Cornelius, Sörensen, Mukairu, Jelert, Ankersen, Lund Jensen, Bardghji, Haraldsson

Hosté: Stamenic

Rumšas – Radius, Sužiedėlis (LTU)

Etihad Stadium, Manchester

51765 diváků

Domácí: 51. Nasírí

Hosté: 6. Guerreiro, 41. Bellingham, 43. Adeyemi, 75. Brandt

Domácí: Búnú – J. Navas (C) (46. Montiel), Carmona, Salas, Telles – Jordán (77. Dolberg), Gudelj, Rakitić (62. Delaney) – Isco (62. A. Gómez), Nasírí, Suso (46. Lamela).

Hosté: Meyer – Meunier, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro (80. Rothe) – Can, Özcan (85. Papadopoulos) – Adeyemi (64. Malen), Brandt (85. T. Hazard), Bellingham (C) – Moukoko (80. Modeste).

Domácí: Dmitrović, Flores, Montiel, Pérez, Nianzou, Lamela, Delaney, Dolberg, Januzaj, Mir, Gómez

Hosté: Kobel, Ostrzinski, Rothe, Coulibaly, Papadopoulos, Passlack, Hazard, Modeste, Malen

Domácí: Gudelj, Lamela, Salas, Montiel

Hosté: Özcan

M. Mariani – D. Bindoni, A. Tegoni (všichni ITA)

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)

Domácí: 13. Rodrygo, 28. Vinícius Júnior

Hosté: 39. Zubkov

Domácí: Lunin – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni (75. Camavinga), Kroos – Rodrygo (80. Asensio), Benzema (C), Vinícius Júnior.

Hosté: Trubin – Mychajličenko, Bondar, Matvijenko, Konoplja – Stěpaněnko (C) (88. Traoré) – Šved (67. Petrjak), Bondarenko, Sudakov (88. Djurasek), Mudryk – Zubkov (67. Sikan).

Domácí: López, Vallejo, Nacho Fernández, Hazard, Modrić, Asensio, Camavinga, Odriozola Arzallus, Vázquez, Rüdiger, Díaz, Caňizares

Hosté: Ševčenko, Pjatov, Traoré, Kryvcov, Sikan, Kryskiv, Djurasek, Topalov, Taylor, Očeretko, Kozik, Petrjak

Hosté: Bondar, Mudryk