11. března 2010 • 09:14

Real zase pohořel: 7 miliard vyletělo komínem

Autor:
Cristiano Ronaldo nevěří, že se Lyonu podařilo dát gól
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blýskavý poklad jménem Real Madrid se změnil v kočičí zlato. Sen o velkém triumfu je fuč – Bílý balet pošesté v řadě vypadl v osmifinále Ligy mistrů. Tentokrát nestačil na outsidera z Lyonu, tým, jenž se souží ve francouzské lize.Galaktické mužstvo Realu uhrálo doma pouze remízu 1:1 a po prohře 0:1 ve Francii musí z kola ven.

„Je to těžký den,“ hlesl kouč Manuel Pellegrini. „Tolik jsme si chtěli zahrát finále na San Bernabeu.“ Ano, vrcholný duel Ligy mistrů se bude hrát na stadionu, kde je nejslavnější klub světové historie doma.

To však není ten hlavní důvod, proč je Real v šoku.

Cristiano Ronaldo z Realu Madrid s bolestivou grimasou na trávníku v zápase proti LyonuCristiano Ronaldo z Realu Madrid s bolestivou grimasou na trávníku v zápase proti Lyonu
Peníze, spíše tuny zlata, které prezident Florentino Pérez v létě vysázel za přestupy, byly vyhozené peníze.

2,5 miliard korun za Cristiana Ronalda, 1,8 miliardy za Kaká, 900 milionů za Karima Benzemu, 780 milionů za Xabi Alonsa.

A tak dále, a tak dále – až se dostaneme k neuvěřitelné cifře téměř 7 miliard!
„Real prostě musí mít úžasný tým,“ glosoval bezuzdné utrácení boss Pérez. „Jsem si jistý, že v sezoně bude všechno vycházet tak, jak chceme my,“ dodal Ronaldo. „Vyhrajeme Ligy mistrů a sesadíme z trůnu Barcelonu,“ připojil se Xabi Alonso.

Právě nadvláda úhlavního nepřítele, jenž v minulé sezoně uzmul celkem šest triumfů v různých soutěžích – to byl hlavní důvod velkých nákupů. Včera večer se ukázalo, že byly k ničemu.

„Ne, to není pravda, teď prostě musíme vyhrát španělskou ligu,“ oponoval gólman Iker Casillas, jeden z posledních mohykánů »starého« Realu. „Bolí to hodně,“ pronesl kapitán Guti. „Musíme zůstat silní,“ burcoval obránce Sergio Ramos.

„Musíme dál tvrdě pracovat,“ prohlásil trenér Pellergini. Tuhle větu opakoval jako kolovrátek. Co mu nakonec zbývalo…

Jeho nejdůležitější mise totiž skončila krachem.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, liga, mistrů, real, madrid
 Klasická verze
Mobilní verze