Teplice testují dva zahraniční hráče | iSport.cz
4. ledna 2009 • 10:46

Teplice testují dva zahraniční hráče

Autor: ČTK
A Vachoušek běžel oslavit svůj gól k trenérovi.
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvě zahraniční posily dnes zahájily přípravu s fotbalisty Teplic. Rakouský brankář Bartolomej Kuru z Austrie Vídeň a řecký obránce Alexandros Theodosiadis z FSV Frankfurt jsou v klubu zatím na testech.Obě potencionální posily nechyběli ani v autobuse, který s třiadvacetičlenným týmem hned ráno vyrazil na kondiční soustředění do Špindlerova Mlýna. Jedenadvacetiletý Kuru má sice rakouské občanství, ale také českého otce a polskou matku. Do 14 let vyrůstal v Česku, pak ho zlákala Austria.

O rok mladší Theodosiadis se zase narodil na předměstí Frankfurtu a z mládežnické líhně tamního FSV se propracoval až do druhé bundesligy. Severočechům se přes zimu rozpadla brankářská dvojice a mají k dispozici jen Martina Slavíka, na podzim až třetího gólmana. Konkurovat by mu mohl právě Kuru.

"Pokud se bude trenérům líbit, začneme o něm jednat. Je to hráč, který ve finančních možnostech Teplic rozhodně je," řekl dnes ČTK mluvčí klubu Petr Heidenreich. Zatím se bude o novice starat útočník Štěpán Vachoušek, ještě loni jeho spoluhráč z Austrie.

Vedle dvojice nových posil se dnes v Teplicích hlásil i slovenský útočník Andrej Hesek, stažený z hostování v Jablonci, z Ústí nad Labem se přidali obránce Jan Bartoš a útočník Tomáš Vondrášek. Třiadvacet vyvolených doplní útočník Aidin Mahmutovič, který se připojí později, čeká se i návrat slovenského záložníka Blažeje Vaščáka.

Naopak obránci Aleš Hanzlík a Jiří Pimpara se zapojili do přípravy jen s divizním B-týmem, totéž po půlroční absenci čekalo i útočníka Petra Smíška a Josefa Kaufmana. Řízný obránce v rezervě čeká, jak se vyvine jeho přestup do norského Stavangeru.

Záložník Jiří Sabou přestoupil zpátky na Žižkov, do Jihlavy zamířil na hostování s opcí Jan Štohanzl.I když se Podkrušnohoří dnes probíralo do zasněženého rána, tepličtí fotbalisté vyrazili ještě za větší porcí sněhu.

"Budeme na Bedřichově. Čeká nás klasická zimní dřina. Kondiční blok, nějaké doplňkové věci. I vážení máme teprve před sebou, nejtěžší budeme ale zase my trenéři," prohlásil kouč Jiří Plíšek, který hráčům přibalil do výbavy i běžky. Právě intenzivní příprava by měla vyléčit nepříliš pohlednou hru, kterou na podzim Tepličtí předváděli.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud