TOP VIDEA
Derby Sparta - Slavia v samostatné lize: bilance, góly, nejlepší střelci Derby Sparta - Slavia v samostatné lize: bilance, góly, nejlepší střelci
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Brno 2:0. Výhru Severočechů zařídil střelec Pulkrab
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Brno 2:0. Výhru Severočechů zařídil střelec Pulkrab
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Pod hrozbou tvrdých sankcí se vedení Sparty nejprve rozhodlo změnit systém prodeje lístků na venkovní zápasy. Ale protože se to většině fanoušků nelíbilo, rozhodlo se tento prodej úplně zrušit. Vstupenky si tedy lidé zakoupí i na Strahově.Sparta se jinými slovy snažila zabránit několika jedincům, aby přestali dělat „bordel“, kvůli kterému poté musí platit mastné pokuty u disciplinární komise.

„Ta například potrestala Spartu jako hostující tým po podzimním zápase na Strahově s Bohemians 1905 vysokou pokutou ve výši 100.000 Kč,“ připomněl klub na oficiálních stránkách v prvním prohlášení. „Tímto bráníme ACS před případnými dalšími pokutami od DK ČMFS.“

Ohlasy fanoušků Sparty na původní změnu prodeje lístků, která byla nakonec zrušena:
Na to jim se*u, pokud to chtěj udělat před každým výjezdem, tak nevím, co budeme dělat.
fífr

Fanoušci Spartu vůbec nezajímají...
w88p

Přesně všechno pro fanoušky. By mě zajímalo, jak to budou dělat mimo pražští?
a.cikatilo

Já se vám vůbec nedivím, že vás to se*e, ale s faktem, že vedení Sparty je protifanouškovský nic nenadělám a už vůbec svou nespokojenost nebudu vyjadřovat tím, že nepůjdu na zápas. To tam radši půjdu, budu se chovat jako správnej fanoušek, aby mi vedení Sparty příště mohlo věřit, že kvůli mě nebude muset platit pokutu 100 tisíc.
Michal S.

Ježiši, dyť je to jednoduchý. Sparta má seznam frajerů, co mají zákaz na Letnou, a jelikož tahle špína díky tomu škodí na výjezdech, Sparta si sama bude určovat, kdo bude i na výjezdech "fandit" v jejích barvách. V Anglii to je taky tak, a funguje to v pohodě.
Kocek

Vedení ven. To už fakt nemá obdoby, co zase naše vedení vymyslelo, jako kupovat si na každej výjezd lístek v ZC, no to si snad dělají p*del. Jak to mají dělat lidi, co nejsou z Prahy. Zřejmě Sparta podporu fanoušků na venkovních zápasech nepotřebuje. Vedení Sparty zamysli se nad sebou!!!!
Filousssss

zdroj: spartaforever.cz

Někteří příznivci Sparty však tohle tvrzení nepříjali.

„Vedení nemůže hledat nesmyslné represivní možnosti jak zamezit PŘÍPADNÉ pokutě. To jako za to, že někteří fanoušci způsobí možná Spartě pokutu budou plošně trestání všichni ještě před každým zápasem? Kde to jsme?“ napsal fanoušek Ludva na spartaforever.cz.

Pokud by Sparta novinku nezrušila, znamenalo by to, že vstupenky by si mohli fanoušci opatřit pouze v Zákaznickém centru na Letné. A to jedině s občanským průkazem.

Právě tohle se příznivcům Sparty nelíbilo.

„Nové opatření ohledně prodeje lístků na venkovní zápasy všechny snahy (o aktivitu fanoušků) úplně DE*ILNÍM způsobem neskutečně shazuje a vrací nás opět na startovní čáru,“ napsal Ludva s tím, že občanský průkaz nepředkládá ani při koupi vstupenek na koncert populární hudby.

„Jsem již dopředu lustrován jako bych byl nějaký terorista? Vy, zodpovědní za toto opatření na Spartě, nás opravdu nepotřebujete? Kolik vám asi tak dají sponzoři, když bude stadion prázdný?“ ptá se. „Nemám jinou možnost než vyzvat všechny se zdravým rozumem k BOJKOTU zápasu s Kladnem!“

Ten se ale nakonec konat nebude i díky tomu, že Sparta fanouškům ustoupila. A nepustila se s nimi do opětovné války.

„Sparta chce vycházet vstříc svým fanouškům, proto se rozhodla systém distribuce vstupenek na utkání s Kladnem pozměnit. Věříme, že naši příznivci, kteří nám na domácím stadionu i na hřištích soupeřů hodně pomáhají, pochopí, že situace, kdy mohou být sankcionována i hostující mužstva, je pro nás nová," uvedl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Podle kladenského ředitele Eduarda Nováka se otevřou pokladny u sektoru hostů i u hlavní tribuny. "Jde samozřejmě hlavně o to, abychom vyšli vstříc fanouškům obou klubů, kteří nemají možnost koupit si lístky v předprodejích," řekl.

Původní pohlášení SK Kladno o nemožnosti koupi lístků na Strahově:

Před zápasem budou oba kluby prodávat lístky svým fanouškům samostatně. Sparta už toto ale nechce v neděli přímo na Strahově dělat. Tudíž nemůže vstupenky prodávat ani Kladno, protože by si pochopitelně ke kladenským pokladnám chodili pro lístky fanoušci Sparty, kteří by se tak lehce dostali mezi fanoušky soupeře.

"Vzhledem k bezpečnosti utkání a s přihlédnutím k tomu, co se dělo naposledy na Strahově, když tam hráli se Spartou Bohemians 1905, jsme se rozhodli Spartě vyhovět a sáhli k tomuto netradičnímu opatření. Mohli bychom pochopitelně jako domácí celek otevřít pokladny i na straně hostů a prodávat tam lístky sparťanům sami, ta si to ale nepřeje. Prodává svým fanouškům vstupenky pouze po předložení občanského průkazu. Oba kluby se tak snaží udělat maximum pro bezpečný průběh utkání nejen na hřišti, ale i v ochozech," vysvětlil ředitel SK Kladno Eduard Novák.
Původní prosba Sparty směrem k fanouškům:

Vážení fanoušci Sparty. Náš klub, stejně jako ostatní české profesionální týmy, musel pod hrozbou tvrdých sankcí ze strany ČMFS pozměnit svůj přístup k distribuci vstupenek na všechna venkovní utkání. Tato opatření se týkají již zápasu s SK Kladno, který se hraje o nastávajícím víkendu.

Nově bude Sparta distribuovat vstupenky na venkovní zápasy pouze ve svém Zákaznickém centru v GENERALI Areně, při koupi vstupenky bude vyžadován doklad totožnosti. Údaje na vstupence se musejí při vstupu do sektoru fanoušků hostí před zápasem shodovat s údaji na občanském průkazu. Jedná se o tato data: jméno, příjmení, datum narození. Bohužel nebude možné zakoupit vstupenky do našeho sektoru bezprostředně před výkopem.

Sparta si uvědomuje, že tyto kroky nejsou pro fanoušky komfortní, jsou však důsledkem tlaku ze strany ČMFS. Bráníme ACS před případnými dalšími pokutami od DK ČMFS. Ta například potrestala Spartu jako hostující tým po podzimním zápase na Strahově s Bohemians 1905 vysokou pokutou ve výši 100.000 Kč.

Prosíme všechny naše fanoušky o respektování veškerých pravidel ČMFS v GENERALI Areně i na hostujících stadionech. Prosíme, zdržte se veškerých výtržností, žádáme také o zdržení se použití veškeré pyrotechniky.

Děkujeme, že při nás stojíte. Dvanáctým hráčem jste VY!

Vaše Sparta

Fanoušci Sparty
Fanoušci Sparty

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, Sparta, kladno, Česko, liga
 Klasická verze
Mobilní verze