5. března 2010 • 13:08

Místo na Strahov do Ďolíčku. Fandit se bude u plátna

Autor:
Fanoušci Bohemians 1905 slaví vítězství nad Českými Budějovicemi
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Bohemians 1905 budou hrát sobotní domácí zápas se Sigmou Olomouc bez diváků, přesto se jich může sejít v Ďolíčku několik stovek. Zdánlivě rozporuplné tvrzení má logické vysvětlení v souhře dvou okolností."Klokani" mají za výtržnosti fanoušků při podzimním derby se Spartou uzavřené hřiště. Zároveň však musejí hrát na Strahově, protože nemají vyhřívaný trávník. A tak nic nebrání tomu, aby se jejich fanoušci sešli v Ďolíčku a společně na velkoplošné obrazovce sledovali, jak si jejich tým povede.

Ze Strahova bude přenášen přímý přenos na portálu Fotbal živě, který v rámci projektu České televize lze sledovat i na internetu. "Kvůli vysílacím právům a přenosu dat se jednání komplikovala, ale dospěli jsme k dohodě a jsme rádi, že můžeme fanouškům nabídnout přenos alespoň tímto způsobem," uvedl ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

Na Strahov nebudou mít přístup žádní diváci, ani majitelé permanentek. Na stadion se dostane jen přibližně padesát oficiálních hostů, stejný počet pořadatelů a akreditovaní novináři.

V Ďolíčku pořadatelé očekávají i přes návrat zimního počasí několik stovek příznivců. Připravují pro ně občerstvení i zápasový program, jen vstupné se vybírat nebude. I přes náhradní akci v klubu vyčíslují ztráty. Přibyl je včetně dvěstětisícové pokuty a instalace obrazovky odhadl na půl milionu korun.

V české lize se bude hrát bez diváků teprve potřetí v historii. V roce 1996 to byl zápas Liberec - Plzeň a v roce 2004 Opava - Mladá Boleslav.

Sobotní zápas na Strahově i v Ďolíčku začne v 16:00.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze