15. března 2010 • 14:23

Sparta neprohrála už 22 zápasů v řadě

Autor:
Fotbalisté Sparty oslavují vítězství - zleva Hoheneder, Pamič, Sionko a Kadlec.
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Závěrečným zvratem v nedělním zápase 19. kola v Mladé Boleslavi uhájili sparťanští fotbalisté svou sérii neporazitelnosti, která trvá už 22 utkání, a zůstali jediným neporaženým týmem prvoligové sezony.Pokud by však Letenští chtěli myslet na překonání vlastního rekordu, museli by bez prohry vydržet až do posledního kola. Na přelomu let 1996/97 totiž jejich předchůdci neprohráli v 32 utkáních za sebou. Také tehdy tým vedl jako trenér Jozef Chovanec.

Sparta v lize prohrála naposledy v 27. kole minulého ročníku ve Zlíně (1:2), od té doby ji už nikdo překonat nedokázal. Zatím nejblíž k tomu vedle Mladé Boleslavi mělo Brno, ale v osmém kole dokázal Holenda devět minut před koncem vyrovnat na konečných 1:1.

Na rozdíl od své rekordní série, kterou zaznamenali od října 1996 do října následujícího roku, mají tentokrát sparťané nastřádáno daleko méně bodů. Tehdy z 32 duelů pouze pětkrát remizovali, zatímco během aktuální série uhráli nerozhodný výsledek už devětkrát.

K rekordu se blížili Letenští i před deseti lety, jenže tehdy jejich série bez prohry skončila po 24 zápasech. V posledních letech se k rekordní šňůře přiblížili pouze slávisté, kteří v loňské mistrovské sezoně prohráli v úvodním kole v Liberci a pak po dvaceti zápasech až v 22. kole na půdě Olomouce.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, gambrinus, liga, Sparta
 Klasická verze
Mobilní verze