16. března 2010 • 14:53

Dočká se fotbal videa? Až budou vládnout mladší

Autor:
Ostravský Neves vykopává míč zřejmě zpoza brankové čáry
TOP VIDEA
Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Real Madrid 1:3. Hosté poskočili na třetí místo i bez Ronalda SESTŘIH LA LIGY: Leganés - Real Madrid 1:3. Hosté poskočili na třetí místo i bez Ronalda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednou se dočkáme… Ale kolik týmů po celém světě bude ještě supět vzteky? Jako naposledy Brno, kterému sudí neuznali v nakonec remízové dohrávce 19. kola ligy proti Baníku regulérní gól.Stačilo, aby fotbal konečně přijal, že běží jedenadvacáté století. A sporné brankové momenty rozsekl videorozhodčí.

„Nerozumím tomu, proč nemůže rozhodnout video,“ kroutil hlavou Luděk Zelenka, bývalý ligový útočník a nynější spolukomentátor České televize.

Čtěte více:
Brnu rozhodčí neuznali jasný gól »
Baník si odváží z Brna bod, zůstává čtvrtý »

„Jsem pro video. To je jasná věc. Nejde jen o Brno – takových situací bylo jen v posledních týdnech docela dost,“ připomněl internacionál a někdejší Zelenkův spoluhráč ze Slavie Ivo Ulich.

„S videem samozřejmě souhlasím,“ přitakal také brněnský trenér Miroslav Beránek.

Dostálek se raduje z vyrovnání.Dostálek se raduje z vyrovnání.

Stejně se před časem vyjádřil například i kouč Arsenalu Arsene Wenger. Jenže ani jasný a kladný názor této světové kapacity nebyl vůbec k ničemu.

Ano, fotbalové společenství volá po změně. Jenže dinosauři, kteří řídí jeho život, se jí vehementně brání.

Nedávno to přitom vypadalo, že by se mohla novinka v podobě videorozhodčích konečně uplatnit. Šéfové světové federace FIFA se však předvedli jako ukázkoví zpátečníci. Návrh smetli ze stolu během pár minut.

„Nechceme se dívat na monitory, jestli rozhodčí udělal chybu,“ řekl šéf FIFA Sepp Blatter, jeden z hlavních obhájců starých pořádků.

O žádný velký zásah do plynulosti hry by přitom určitě nešlo. Většina zastánců videa navrhuje, aby kamera posuzovala pouze situace, kdy není jasné, zda míč překročil celým objemem brankovou čáru. „Penalty a ofsajdy bych do toho nezahrnoval,“ souhlasil Ulich.

Ani na to FIFA neslyší. Dokonce naznačila, že změna nebude možná ani v budoucnu.

„Tomu ale nevěřím. Jednou se videa dočkáme,“ reagoval Ulich. „Kdy? Až ti staří mocipáni odejdou. Až tam budou mladší, ne tak konzervativní.“

Už aby to bylo!

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze