Léčba Radou funguje. Liberec vyhrál i podruhé | iSport.cz

Léčba Radou funguje. Liberec vyhrál i podruhé

Autor: spo, ČTK
Liberec si smlsl na Hradci, "votrokům" nadělil trojku
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help

Fotbalisté Liberce vyhráli pod novým trenérem Petrem Radou druhé utkání v řadě. Na domácím hřišti porazili 3:0 Hradec Králové. Dva góly dal reprezentant Jiří Štajner, skóre uzavřel Andrej Kerič. Slovan přeskočil svého soupeře v tabulce a posunul se na sedmé místo.

V první půli se v Liberci takřka nic nedělo. Hrálo se převážně mezi oběma šestnáctkami a šance nebyly k vidění vůbec žádné. Pozornost tak poutalo hlavně několik stovek hradeckých fanoušků, kteří sice hlasitě povzbuzovali svůj tým, ale zároveň se chovali velmi neukázněně a po 25 minutách dokonce začali vytrhávat sedačky.

Liberec si sice vytvořil mírnou převahu, ale přes pečlivou hostující defenzivu se k ohrožení brankáře Hanuše nedostával. Jedinou, zato vyloženou šanci si Slovan vytvořil po rohovém kopu minutu před pauzou. Na Štajnerův centr si naběhl Nezmar a hlavou jen těsně minul přední tyč.

Po deseti minutách druhé půle zvýšili Severočeši obrátky a postupně hosty zatlačili. V 59. minutě vypálil Breznaník, Hanuš jen vyrazil před sebe, ale Štajnerovu dorážku zblokovali hradečtí beci na roh.

Reprezentační záložník neuspěl ani o pár sekund později, kdy ho po Nezmarově promáchnutí vychytal hostující gólman. Do třetice už se ale Štajner dočkal. V 63. minutě potáhl míč podél vápna a křížnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

Liberec si smlsl na Hradci, "votrokům" nadělil trojku Liberec si smlsl na Hradci, "votrokům" nadělil trojkuFoto Jaroslav Legner Sport

O šest minut později vysunul skvěle hrající Štajner Nezmara, který svůj únik zakončil pádem v šestnáctce, ale sudí Mikel penaltu neodpískal.

"Votroci" po obdrženém gólu otevřeli hru a Liberec mohl podnikat nebezpečné brejky. Po jednom z nich si čtvrthodiny před koncem pojistil náskok.

Štajner vběhl do vápna a nádherným obloučkem přehodil Hanuše.

Až poté Hradec poprvé vážněji zahrozil. Pokorného střelu z úhlu však Bičík vytěsnil na roh. V závěru nastoupil v domácím dresu ke 300. ligovému utkání Papoušek a svoje jubileum stylově oslavil v 88. minutě prudkou střelou, kterou dorazil za Hanuše Kerič.

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:0
(0:0)

Branky: 63. a 75. Štajner, 88. Kerič. Rozhodčí: Mikel - Gallo, Santarius. ŽK: Holeňák, Breznaník - Hanuš. Diváci: 4530.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Holeňák, Fleišman - Štajner, Bosančič (79. Vácha), Gecov, Breznaník (87. Papoušek) - Nezmar, Kerič (89. Vulin). Trenér: Rada.
Hradec: Hanuš - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Janoušek (78. Dvořák), Pávek, Poděbradský - Kocourek (68. Černý), Pokorný, Štěpán (58. Pilař). Trenér: Kotal.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.