7. listopadu 2010 • 18:43

Olomouc roznesla Budějovice, dotáhla se na Spartu

Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji

To je rarita! České Budějovice si včera na Hané vstřelily dva vlastní góly v průběhu jedné minuty. Také proto odjely z Olomouce s pětibrankovým rancem. Více než dva vlastence může za jejich debakl mizerný výkon, který podaly. A famózní jízda Psotkova týmu, který se rehabilitoval za trapné vystoupení minulé týden v Hradci Králové.

Obávané duo Ordoš–Šultes je zpět. Dvojice olomouckých útočníků, která v minulé sezoně nastřílela nevídaných jedenadvacet branek, nastoupila včera poprvé v této sezoně od první minuty spolu.

Sigma z toho okamžitě vytěžila. Šultes se trefil po dlouhých osmi kolech. A Ordoš poprvé v této sezoně. Dva góly si ale hosté včera vstřelili sami. A to v průběhu jediné minuty...

Tak nějak vypadá totální zmar. Běží šedesátá osmá minuta, domácí vedou jasně 3:0, Budějovicím se nedaří skoro nic. Jejich obránce Lencevič odkopává míč od branky někam k půlce hřiště, kde stojí olomoucký stoper Škerle, jenž balon okamžitě vrací obloukem zpět do pokutového území soupeře.

Gólman Kučera pro něj vybíhá, křičí na svého obránce Laštovku, ať mu míč nechá, jenže ten mu jej posílá hlavou zpět. Kučera nemá šanci zasáhnout a balon se dokutálí do branky.

Olomouc roznesla České Budějovice a v tabulce se dotáhla na druhou SpartuOlomouc roznesla České Budějovice a v tabulce se dotáhla na druhou SpartuFoto ČTK

Diváci se ještě pořádně  pozoruhodnému českobudějovickému číslu nedosmějí a hosté ochotně zařazují do programu přídavek.

Olomoucký Hořava napřáhne z dvaceti metrů, Lengyel ve snaze zasáhnout balon nadzvedne a Kučera je znovu zcela mimo hru.

Míč ho elegantním obloučkem přeletí a zapadne do sítě. Hanácký fanoušek se královsky baví, hostům se studem červenají tváře...

„Kdybych to chtěl zlehčit, řekl bych, že ten zápas skončil 3:3,“ prohlásil po utkání Jaroslav Šilhavý, trenér českobudějovických nešťastníků.

„Ale spíš bych si vsadil na to, že se objevíme někde na konci těch sportovních zpráv, jak tam pouštějí takové ty borce na konec,“ připustil trenér poraženého týmu.

Sigma svého soupeře jednoznačně převálcovala. Nedovolila mu nic. Jen dvakrát trefit olomouckou branku. Pokaždé to zařídil Otepka, jednou trefil tyč, podruhé dal gól.

„Naším prvořadým cílem bylo rehabilitovat se za výkon, který jsme předvedli minulý týden v Hradci Králové. Jsem rád, že se nám to povedlo,“ řekl Zdeněk Psotka, olomoucký trenér.

Fanoušci Olomouce

Poprvé v této sezoně postavil do hry od první minuty Michala Ordoše, nejlepšího ligového střelce minulé sezony, jenž si letos na podzim dlouho léčil svalové zranění. Ordoš dal hned v 11. minutě gól.

A pak pomohl z bryndy svému spoluhráči Šultesovi, jemuž se v posledních zápasech nedařilo a jenž už osm zápasů žádnou branku nevstřelil. Ordoš mu včera svou přihrávkou k jedné pomohl. „Konečně jsem si připadal zase trochu jako fotbalista,“ pravil Pavel Šultes.

Desátý gól v sezoně dal Michal Hubník a opět se dotáhl na špici tabulky střelců. Neškodné Dynamo nemělo nárok, jediný gól dal v samém závěru po hrubé chybě olomoucké obrany Otepka.

Sigma se vrátila na druhé místo s dvanáctibodovým odstupem za vedoucí Plzeň, odkud ji ale může sesadit Sparta, pokud v pondělí zaboduje proti Ústí nad Labem.

SK Sigma Olomouc - SK Dynamo České Budějovice 5:1 (2:0)

Branky: 11. Ordoš, 40. Šultes, 49. Hubník, 68. vlastní Laštovka, 69. Hořava - 87. Otepka. Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Kovařík. ŽK: Dreksa, Hubník - Lencevič, Šíma. Diváci: 5025.

Olomouc:
Drobisz - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Rossi, Ordoš (60. Bajer), Hořava - Petr (72. Přikryl), Hubník (72. Machalický), Šultes. Trenér: Psotka.
České Budějovice: Kučera - Laštovka, Lencevič, Lengyel, Riegel - Hudson (34. Šíma), Černák, Otepka, Mezlík - Pecka (83. Sedláček), Stráský (71. Žižka). Trenér: Šilhavý.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.