Ostravské peklo se prý v Praze opakovat nebude | iSport.cz
12. listopadu 2010 • 10:20

Ostravské peklo se prý v Praze opakovat nebude

Autor: har, riš
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Minulou sobotu zavalil ostravské Bazaly kouř slzného plynu a před branami stadionu běsnili chuligáni. Dnes v Edenu by se nic takového opakovat nemělo.Rizikové utkání provázejí maximální bezpečnostní opatření. Jaká konkrétně?

„Všechny vstupenky jsou na jméno, u vstupu na stadion musejí údaje na nich odpovídat předloženému dokladu totožnosti,“ hlásí oficiální prohlášení ze Slavie.

„Všechny vstupenky do sektoru hostů byly distribuovány výhradně prostřednictvím Baníku Ostrava, který bude asistovat i u doprodeje lístků u vyhrazené pokladny u sektoru hostí.“ Přímo v areálu bude nad pořádkem dohlížet 180 pracovníků bezpečnostní agentury a pořadatelů.

Slzný plyn na dvacet minut přerušil i samotný zápas
Slzný plyn na dvacet minut přerušil i samotný zápas

Naplno samozřejmě pojede i kamerový systém. Preventivně bude uzavřena i jižní tribuna. V utkání s Plzní se totiž na ni po přestávce přesunul „slávistický kotel“ a hned bylo zle, neboť sektor příznivců hostí s ní bezprostředně sousedí.

BANÍKU TREST NEHROZÍ
Disciplinární komise ČMFS rozhodla, že Baníku Ostrava nehrozí žádný postih za výtržnosti fanoušků při sobotním utkání fotbalové ligy s Plzní. Střety příznivců s policisty se odehrály mimo stadion a DK oznámila, že proto není možné zahájit s klubem řízení.

Příznivci Baníku přijedou do Prahy dvěma „normálními“ vlaky. První dorazí do Vršovic v 15.59, druhý v 17.04. Fotbalové pasažéry, kterých se očekává tři sta až čtyři sta, hned převezme pod kontrolu policie. V jakém bude množství?

„Na zajištění bezpečnosti se bude podílet několik stovek policistů z řad speciální pořádkové jednotky, dopravní služby, antikonfliktního týmu, pohotovostní motorizované jednotky, psovodi a policisté na koních,“ vypočítal Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie.

„Především v ulicích desáté městské části budou situaci monitorovat i kriminalisté a do bezpečnostního opatření bude nasazen i vrtulník,“ doplnil.

Lidé, kteří bydlí blízko stadionu v Edenu, se musí připravit také na omezení v dopravě. „Mohou vzniknout především v souvislosti s doprovodem fanoušků hostujících celků z vršovického nádraží na stadion,“ vysvětlil mluvčí.


Všichni diváci by měli do Edenu dorazit včas. U vchodu bude muset totiž každý projít důkladnou prohlídkou. Podobné bezpečnostní manévry se chystají také na nedělní utkání v Edenu mezi Bohemians 1905 a Hradcem Králové.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud