To není k pláči, ale k smíchu! Slávisty zdrtila remíza | iSport.cz
Jonáš Bartoš
12. listopadu 2010 • 22:14

To není k pláči, ale k smíchu! Slávisty zdrtila remíza

Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš

První poločas slávisté tlačili, hráli pěkný fotbal. Dokonce jim i tleskali diváci, kteří je po debaklu s Jabloncem vypískali. Jenže v závěru přišel kolaps. Ostravský Hušbauer v posledních vteřinách nastavení vyrovnal a vystřelil Baníku bod za remízu 1:1. Zničení slávisté pak dlouho leželi na trávníku. Jakoby nemohli uvěřit, že o důležité body opravdu přišli…

Zápas měla Slavia rozjetý vskutku dobře. První poločas Baník tlačila, vyjma tyčky Šenkeříka soupeře k ničemu nepustila. Když se navíc trefil Koubský, prořídlé tribuny v Edenu mohly jásat. „Konečně vyhrajeme!“ myslel si leckterý fanoušek v Edenu.

Jenže do druhé půle vyběhlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Hráči byli bojácní, zalezli dozadu a přenechali Baníku iniciativu. Koubský, Belaid, Černý a spol. vyhlíželi každou vteřinu, aby zápas skončil a slávisté hubený náskok ubránili.

Diváci už pomalu slavili vítězství, běželo nastavení. Jenže pak praštil do míče Hušbauer a bylo vyrovnáno. Zklamání, šok, beznaděj. Takové pocity se nejspíš honili v hlavách slávistů, když rozhodčí odpískal konec utkání.

„Fotbal dokáže být hodně krutý. Dneska jsme hráli hlavní roli, byli jsme lepší. Měli jsme zápas rozhodnout v první půli, kdy jsme Ostravu jasně přehrávali. Gól v posledních sekundách je tragédie,“ litoval ztraceného vítězství trenér Slavie Michal Petrouš.

„Byl to pro nás zápas podzimu. Chtěli jsme odskočit Baníku i spodku tabulky. Měli jsme to dobře rozehrané, vedli jsme prakticky celý zápas. Baník neměl druhý poločas prakticky žádnou šanci, pak to trefí do šibenice. Je to obrovská smůla,“ smutnil stoper Koubský, střelec prvního gólu Slavie.

Radost fotbalistů Baníku, kteří v nastaveném čase vyrovnali

Slavia v druhé půli nepochopitelně polevila, vyrovnávací gól byl vyústěním opatrné hry domácích hráčů. „Nabádali jsme kluky, ať hrají pořád stejně. Možná se na nich projevila únava z úterního pohárového zápasu,“ hledal Petrouš příčiny krachu.

Hráče ztracené vítězství opravdu zdrtilo. „Máme to dobře rozehrané, z ničeho ztratíme vyhraný zápas. Je to skoro k smíchu, možná k pláči,“ přibližuje Koubský situaci ve slávistické kabině.

Témata:  sport, fotbal, baník, ostrava, Slavia

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.