25. července 2012 • 14:00

Už nechceme hrát o záchranu, zní od vedení zadluženého Baníku

Autor: ,
Reklama
Cíle Baníku jsou pro novou sezonu jasné
TOP VIDEA
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

 S touhou po stabilizaci klubu a klidné záchraně vstoupí do nové prvoligové sezony fotbalisté Baníku Ostrava. Slezský klub se stále existenčně potýká s následky hospodaření předchozího majitele Tomáše Petery, výrazně proto snižuje náklady a nakupoval jen neznámé hráče bez smluv.Baník se na jaře v hodině dvanácté zachránil v nejvyšší soutěži, ale těžké časy mu tím vůbec neskončily. Stále za sebou vleče více než stomilionové břemeno dluhů a šetří, kde se dá. Na zvučné posily proto kouč Radoslav Látal musel v létě zapomenout.

"Pracujeme s rozpočtem 100 milionů korun, přibližně třetinu z toho ale tvoří náklady na restrukturalizaci a doběh smluv, které jsme zdědili," řekl novinářům místopředseda představenstva Libor Adámek.

Od výše zadlužení se odvíjejí i skromnější cíle. "Nechceme zažít to co loni, tedy hrát do posledních kol o záchranu. Pomýšlíme na střed tabulky. V dlouhodobějším horizontu bychom se třeba za tři roky chtěli pokusit o evropské poháry," nastínil Adámek.

Do týmu vedle dorostenců přišli brankáři Antonín Buček (Sokolov) a Michal Bárta (hostování ze Sigmy Olomouc), obránci Petr Mach (Mladá Boleslav), Zdenko Kaprálik (Oss) a srbský záložník Vladan Milosavljev (Karviná). Přijít by měl ještě nigerijský útočník Ebus Onuchukwu, který uspěl na testech.

Ze známějších hráčů odešli například Tomáš Marek, Zdeněk Šenkeřík, Zdeněk Šmejkal, Lukáš Magera, David Pietrzkiewicz nebo Pavol Poliaček.

"Pořád bychom chtěli přivést jednoho útočníka, ale do začátku ligy už určitě nepřijde nikdo. Uvidíme, jak vstoupíme do ligy, přestupní termín je ještě dlouhý, nemáme kam spěchat," řekl Látal.

Dalším, ve srovnání s ekonomikou ale zanedbatelným problémem je hřiště. Baník po rozsáhlé rekonstrukci hrací plochy na Bazalech čeká, až se ujme nový trávník, a počítal s tím, že první domácí zápas proti Slavii odehraje ve Vítkovicích. Na Městském stadionu však mezitím začalo bourání betonových ochozů a stadion nemá adekvátní kapacitu.

"Věřím, že se dohodneme na přesunu termínu se Slavií a utkání odehrajeme už na Bazalech. Zatím si nepřipouštíme, že bychom museli hledat jiný stadion," řekl Adámek.

Novinkou je i to, že Baník od nové sezony bude oblékat společnost Joma.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze