Richard Šíma
18. prosince 2013 • 20:28

POTVRZENO: Olomouckou Sigmu povedou Zdeněk Psotka s Kučerou

TOP VIDEA
RENTGEN: Plzeňský venkovní zmar. Co musí Viktoria zlepšit na Real? RENTGEN: Plzeňský venkovní zmar. Co musí Viktoria zlepšit na Real?
TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku? TOP góly 12. kola: Ultimátní bomba Považance. Bude gólem roku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olomouckou Sigmu na jaře povede její bývalý trenér a donedávna generální manažer Zdeněk Psotka. Rozhodlo o tom na svém středečním zasedání klubové představenstvo. V souladu s informacemi, které už v sobotu přinesl deník Sport, jmenovalo olomoucké vedení do funkce Psotkova asistenta Radima Kučeru, jenž až do konce podzimu vedl olomouckou juniorku.Čtyřicetiletý Psotka, jenž se středečního jednání představenstva z osobních důvodů neúčastnil, se po ročním působení v roli generálního manažera vrátil na trenérskou lavičku Sigmy tři kola před koncem podzimu. Tehdy byl kvůli neuspokojivým výsledkům odvolán Martin Kotůlek.

Vedení klubu se nyní rozhodlo ho v trenérské funkci ponechat. „Asistentem bude Radim Kučera, který na podzim dosáhl výborných výsledků s naší juniorkou v MSFL.

Místo něj bude u B-týmu na pozici trenéra pracovat Josef Mucha,“ řekl Josef Lébr, předseda představenstva olomouckého klubu. Mucha byl až dosud jedním z asistentů olomouckého áčka.

Tím druhým byl před svým nástupem do funkce hlavního trenéra a pak v posledních třech podzimních kolech i Kotůlek. O jeho osudu zatím rozhodnuto není. Stejně tak není jasné, kdo bude nyní manažerem Sigmy, když se Psotka vrací k trenérské práci.

„O tom, jak a zda vůbec tento post obsadíme, budeme ještě jednat, v této chvíli řešíme priority. A tou bylo obsazení trenérského místa,“ řekl Lébr.

 Sigma, která se chce na jaře co nejrychleji vzdálit sestupovému pásmu, chce podle Lébrových slov posílit stávající kádr. Šéf klubu už dříve avizoval příchod nejméně jednoho kvalitního zkušeného hráče. Stále ještě nepotvrdil, kdo jím bude. Velmi vážně se spekuluje o návratu Martina Pospíšila z Plzně.

A nyní se začíná skloňovat ještě jedno jméno. Radoslav Kováč. „Přestupové období ještě nezačalo, takže nemá cenu se k tomu blíž vyjadřovat. Pokud jde o Martina Pospíšila, řekl bych, že toto jméno není tak úplně na pořadu dne. A ptáte-li se mě na Radoslava Kováče, to nechci komentovat vůbec,“ řekl mnohoznačně Lébr.

„Budeme také jednat s hráči, kteří nás na podzim výkonnostně nepřesvědčili, o jejich dalším působení v Sigmě nebo někde jinde,“ uzavřel Lébr s tím, že konkrétní jména hráčů, kteří to mají v Olomouci nahnuté, v této chvíli nezveřejní.

Olomoucký trenér Zdeněk Psotka má zatím starosti hlavně s tím, jak hanácký klub zachránit.
Olomoucký trenér Zdeněk Psotka má zatím starosti hlavně s tím, jak hanácký klub zachránit.

 

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze