(Ne)gólový trend na africkém Poháru. Senegal s Maném remizoval 0:0

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Senegalu ve druhém utkání na africkém Poháru národů remizovali 0:0 s Guineou. Oba týmy ve skupině B poprvé ztratily body, přesto jsou blízko postupu do osmifinále šampionátu v Kamerunu.

Senegal, který bookmakeři před startem turnaje pasovali do role největšího favorita na zlato, znovu limitovala řada absencí kvůli covidu-19. Finalista minulého Poháru národů z roku 2019 na úvod porazil Zimbabwe 1:0 až díky Maného proměněné penaltě ze sedmé minuty nastavení, ale tentokrát v Bafoussamu vyšel naprázdno.

Největší guinejskou šanci měl v prvním poločase Guilavogui, kterého vychytal Dieng. Jeho brankářský protějšek Keita po změně stran zneškodnil hlavičku Abdoua Dialla, další Senegalec Bouna Sarr vystřelil těsně vedle.

Ve 13 z dosavadních 17 zápasů na mistrovství Afriky padl maximálně jeden gól. Výjimkou jsou oba duely domácího Kamerunu, jenž zvítězil 2:1 nad Burkinou Faso a 4:1 nad Etiopií. A také souboje Malawi se Zimbabwe (2:1) a Maroka s Komory (2:0).