Bílek s Hapalem na výhry nenavázali. Slováci byli hrozbou, smekl Giggs | iSport.cz
25. března 2019 • 04:40

Bílek s Hapalem na výhry nenavázali. Slováci byli hrozbou, smekl Giggs

Autor: Michael Durčák
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Rolinek má zase radost z hokeje. S Vrchlabím chci postup, říká útočník SE SIMONOU: Rolinek má zase radost z hokeje. S Vrchlabím chci postup, říká útočník
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Michal Bílek na lavičce reprezentace Kazachstánu, ani Pavel Hapal ve službách Slovenska nedokázali navázat na úvodní vítězství v rámci kvalifikace na EURO 2020. Kazaši pod vedením bývalého trenéra Zlína podlehli na domácí půdě v Astaně vysoko 0:4. To svěřenci Pavla Hapala podlehli v Cardiffu především díky matnému výkonu v prvním poločase 0:1 domácím Velšanům. „Byl to zajímavý zápas se špatným koncem pro nás,“ řekl po prohře bývalý kouč Sparty.Když ve čtvrtek na domácí půdě Kazachstán pod vedením Michala Bílka porazil 3:0 Skotsko, šlo o malou senzaci. Kazaši vyhráli od roku 2009 pouhopouhých pět utkání v rámci kvalifikací na velké světové turnaje. Skotové navíc díky poprvé od roku 1975 dostali dvě branky v prvních deseti minutách utkání. „Jediná omluva, kterou můžeme fanouškům poskytnout, je výhra v příštím zápase,“ kál se po utkání kouč Alex McLeish.

Po nečekané výhře však mělo nedělní utkání v Astaně proti favorizovaným Rusům naprosto opačný průběh. Ruské vedení 2:0 po poločase zařídil dvěma góly křídelník Denis Čeryšev. Stejný hráč pak ve druhém poločase nahrával na třetí gól Arťomu Dzjubovi. Poslední gól si vstřelili Kazaši do vlastní branky sami. „Denis věděl, že bude tentokrát v základu. Vnitřně se na zápas připravil a pomohl nám k výhře,“ chválil svého svěřence kouč Rusů Stanislav Čerčesov.

To na straně Kazachů panovalo viditelné zklamání. „Myslím, že v zápase se Skotskem jsme prostě měli víc síly a obecně jsme byli čerstvější. Takže potom jsme se lépe koncentrovali,“ podotkl po zápase stoper Sergij Malij.

Z podobné pozice jako Bílek vstupovali do zápasu proti Walesu také Slováci pod vedením Pavla Hapala. Ti dokázali v prvním zápase kvalifikační skupiny E porazit na stadionu v Trnavě po gólech Ondreje Dudy a Alberta Rusnáka poměrem 2:0 Maďarsko, a tak před cestou na Britské ostrovy vládl v řadách našich sousedů optimismus. „Nepřipravujeme se na Balea nebo Ramseyho, ale na Wales,“ hlásil Hapal před utkáním. Nutno podotknout, že druhý jmenovaný kvůli zranění proti Slovákům chyběl.

I bez Ramseyho však Velšané vlétli na Slováky hned od začátku a gól vstřelil už v 5. minutě křídelník Swansey Daniel James. Jednadvacetiletý fotbalista využil nedůsledné bránění Petera Pekaríka a oslavil tak svůj debutový start v reprezentaci gólem. „Daniel hraje velice dobře. Je příslibem po velšský fotbal,“ chválil mladého fotbalistu kouč domácích Ryan Giggs.

Speciálně v prvním poločase působili Slováci matným dojmem a nevytvořili si žádnou kloudnější šanci. I přes zlepšený výkon v druhém poločase však Hapalovi svěřenci padli nejtěsnějším možným rozdílem, když největší šanci z pohledu hostí spálil sedm minut před koncem utkání střídající Michal Ďuriš.

„Byl to zajímavý zápas se špatným koncem pro nás. Celkově to od nás nebyl zlý výkon, ale první poločas poznamenaly naše chyby. Ztráceli jsme lehké balóny a nedokázali jsme se vyrovnat s agresivitou domácích. Druhý poločas byl o nečem jiném, zvládli jsme ho i fyzicky a v závěru utkání jsme Wales zamknuli, bohužel jsme nedokázali vstřelit branku,“ zhodnotil zápas Hapal.

„V prvním poločase jsme hráli dobře a v klidu. Náš náskok mohl být i výraznější, nicméně na konci zápasu jsme museli tvrdě bojovat o vítězství. Slováci byli reálnou hrozbou,“ uvedl po utkání Giggs.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud