Bílka zklamal první poločas. Takhle nemůžeme hrát, hřímal kouč

Autor: pj
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Přišel zdrcený a zklamaný. Na trenérovi Michalu Bílkovi bylo vidět, že ho nepříjemná porážka s Finskem (0:1) zasáhla. V šoku byl zejména z výkonu v prvním poločase. "Bylo to špatné," zlobil se trenér národního týmu. Naopak spokojený byl s výkonem po přestávce.

S prohrou na teplickém stadionu málokdo počítal. Reprezentace zde předchozích devatenáct zápasů neprohrála – až do úterního večera. Finové si odsud odvezli hubenou výhru 1:0.

"Je to pro mě zklamání," neskrýval trenér Michal Bílek. "Takhle nemůžeme k zápasu přistoupit," připomněl ostudný výkon z první půle. Ta ho zklamala nejvíc.

Hráči po zápase přiznávali, že na ně Bílek (mírně řečeno) zvýšil hlas. V kabině však musela nastat totální bouře.

"Nechce se mi věřit, že jsme hráli tak špatně v prvním poločase jenom proto, že šlo o přátelák. A jestli mě někdo vyloženě zklamal? Fotbal je týmová hra, byl to špatný výkon po všech stránkách," uvedl Bílek.

Jeho svěřenci se i po několika změnách v sestavě po přestávce zvedli. Několikrát zatlačili Finy před jejich šestnáctku a zejména v poslední desetiminutovce si vytvořili obrovský tlak. Gól ale nepadl.

David Lafata (vlevo) s Matějem Vydrou litují promarněné šance

"Ve druhém poločase jsme byli lepší, nastřelili jsme dokonce tyč, ale přesnost v koncovce jsme postrádali," vzdychl reprezentační kouč.

"Tahle porážka bolí, ale věřím, že nijak nenaruší atmosféru v týmu před kvalifikačními zápasy," dodal.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.