Pavel Janega
13. listopadu 2016 • 14:30

Kadeřábek dře, ale střed musí přidat. Co Jarolímovi ukázali Norové?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořád je na čem pracovat, prohlásil reprezentační kouč Karel Jarolím v pátek večer. Mluvil především o slabém středu pole, kde jeho svěřenci musí přidat. Přesto ho těší, že utkání s Norskem mělo víc pozitiv než negativ. Konečně se odrazí od vítězného výkonu a třeba i ustálí sestavu. Obzvláště ho potěšil výkon Pavla Kadeřábka. Co všechno poslední duel ukázal?

 Krůček k ustálení sestavy

Vyžívá se trenér Jarolím v početných změnách? Odpoví jasně: „Přál bych si, aby se sestava ustálila, nerad bych ji měnil donekonečna. Ani to není možné.“ Hledat a dosazovat vhodné hráče pro svůj herní styl bylo však nutností.

Když jeho pokyny někdo nezvládne, šanci dostanou jiní. Třeba Michael Krmenčík. Jarolím nepřizpůsobuje taktiku ze sta procent kádru. To procento je podstatně nižší. „Po Norsku se můžu od něčeho odrazit, pomalu je možná na čem stavět. Ale není to definitivní.“

Střed pole propadal. Musí přidat!

Ne všechno klapalo. Když do toho Norové šlápli, Češi vyklidili střed pole. „Zbytečně jsme ho odkrývali a soupeř měl navrch,“ ví Jarolím. Jeho hráči se mnohdy zatáhli až moc. Částečně šlo o plán, aby mohli vyrážet do protiútoků. „Máme brejkové typy, proto jsme chtěli Nory trošku pustit. Ale nechtěli jsme couvat tak hluboko,“ hřímal. Asi nejhůř si vedl Tomáš Hořava, který nedostatečně přepínal a nezajišťoval ofenzivnější hráče. Zvednout střed může Vladimír Darida, až se uzdraví.

Úloha Bořka Dočkala

Vymyslel oba góly. Nejprve důrazem rozběhl Krejčího, pak krásným uvolněním a ještě lepším pasem vyslal do koncovky Zmrhala. Pavel Kadeřábek ho označil za klíčového muže. „Věděl jsem, že mám co napravovat,“ narážel Dočkal na loket z Liberce.

Dozadu to optimální nebylo, s větší bravurou zvládá finální přihrávky. Ale uškodila mu žlutá karta za řeči. „To je Bořek. Kdybych ho měl v klubu, asi bych byl schopný na něj víc působit. Tohle kazí dojem a sráží jeho výkon,“ řekl Jarolím.

720p 480p 360p 240p
Dočkal: Věděl jsem, že jen dobrým výkonem se můžu dostat z horšího období

Motorová myš Kadeřábek

Neúnavný bojovník, klíčový hráč. „Pavel Kadeřábek odehrál velice kvalitní zápas. Byl cítit v obraně i podpoře směrem dopředu,“ chválil Jarolím. Pracovitému obránci z Hoffenheimu vyloženě sedla zvolená taktika. To, že Krejčí pro něj odkrýval prostor na pravém křídle tím, že se posouval doprostřed i doleva a stahoval na sebe soupeřova krajního beka. „Je mi čtyřiadvacet, nejsem už nejmladší a žádný extra velký talent. Povinnost musím vzít na svoje bedra,“ prohlásil Kadeřábek po výhře.

Složitá pozice pro Suchého a Skaláka

Oba měli táhnout reprezentaci, oba znají trenéra Jarolíma z působení ve Slavii, respektive v Mladé Boleslavi. Jenže utkání s Norskem je s velkou pravděpodobností pro příští kvalifikační zápasy připraví o místo v základu, byť pochopitelně bude záležet také na formě všech hráčů. Nicméně teď platí, že Jakub Brabec výborným způsobem dokázal nahradit kapitána z úvodu kvalifikace Marka Suchého. A Jiřího Skaláka vypoklonkoval ze sestavy Jaromír Zmrhal, střelec druhé branky.

720p 480p 360p 240p
Krmenčík: Teď chci být v reprezentaci důležitým hráčem

720p 480p 360p 240p
Droppa: Při EURO jsem kamarádům ze srandy říkal, že se chystám až na MS

720p 480p 360p 240p
Brabec: Krmenčíkovi jsme řekli, že dobrý, ale mohl dát o gól víc

720p 480p 360p 240p
Vaclík: Vítězství i gól byly strašně důležité

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze