TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už čtvrtou ztrátu ve středu zálohy počítá před začátkem kvalifikace o MS trenér české reprezentace Karel Jarolím. Po Bořku Dočkalovi, Jakubu Radovi a Tomáši Hořavovi vypadl na poslední chvíli také Martin Frýdek. Přesto zkušený kouč neztrácí před nedělním zápasem se Severním Irskem optimismus. „Nálada je dobrá, jsme velmi odhodlání. Mám z toho dobrý pocit,“ tvrdil Jarolím.Frýdek sice zasáhl do středečního utkání proti Arménii, ale do utkání se Severním Irskem určitě nezasáhne. Záložník Sparty si lehce poranil stehenní sval. „Už předtím jsme dodatečně nominovali dva hráče, takže jsme o náhradě neuvažovali. Věřím, že si s tím poradíme,“ řekl Jarolím.

Nový trenér reprezentace chce i bez Frýdka navázat na výkon s Arménií. „Víme, jak se chceme prezentovat. Proti Arménii ale všichni hráči odehráli jen poločas, takže se tam teď určitě objeví i pasáže, kdy budeme kontrolovat hru. Jakmile ale dostaneme příležitost, musíme být úderní,“ tvrdil.

Že by ho ale dobrý výkon z přípravného duelu dvakrát uklidnil, to se říct nedá. „Nechci říct, že bych mužstvu nevěřil, to určitě ne. Ale klidný nejsem nikdy,“ usmál se Jarolím, který má za sebou hodně hektický týden.

720p 480p 360p 240p
Musíme si dát pozor na standardní situace, varuje Jarolím před Severním Irskem

„Bylo to opravdu raketové. Někdy jsem se podíval na hodinky a najednou bylo 11 večer, pořád bylo co dělat,“ prozradil Jarolím. „Ale věřím, že hráči pochopili, jak chceme hrát. Mám z toho dobrý pocit, jen doufám, že mi ho zítřejší večer nezkazí,“ pokračoval šedesátiletý kouč.

Jarolím dobře ví, v čem je největší síla Severních Irů. „Nebezpeční jsou především ze vzduchu, pokud se nepletu, dávají asi 70% gólů hlavou. Hodně spoléhají na standardní situace a mají nebezpečné brejky. Na to se musíme připravit,“ rozebíral hru soupeře, který na rozdíl od českého výběru postoupil na posledním EURO ve Francii ze skupiny.

A kdo bude této síle čelit? „Samozřejmě byly posty, kde jsme se rozhodovali, jestli ten, nebo ten. Myslím ale, že o sestavě už jasno mám,“ přiznal Jarolím. „Ale hlavně chci, aby to nebylo jen o těch jedenácti, kteří budou v základní sestavě. Pro mě je důležité, aby i hráči, kteří nenastoupí v základní sestavě, byli pozitivní. Chceme tu vytvořit opravdový tým,“ dodal.

Zkušený trenér si také dobře uvědomuje, že v kvalifikaci nemusí být na rozdíl od klubové sezony příliš prostoru na nápravu případných zaváhání. „Každý zápas bude klíčový. Se Severním Irskem je to nicméně vstup do kvalifikace, navíc doma a se soupeřem, který má podobné ambice jako my. Je to hodně důležité utkání,“ neschovával se Jarolím.

Na závěr pak nový kouč reprezentace apeloval na fanoušky, aby jeho tým přišli v neděli na Letnou podpořit. „Byli bychom za to hrozně rádi. Je to velká pomoc, když člověk ví, že má v hledišti spoustu fanoušků, kteří vám drží palce. Je to příjemné. Mohu i za hráče slíbit, že uděláme vše, abychom zápas zvládli,“ zakončil odhodlaně Jarolím.

720p 480p 360p 240p
Víme, že Češi jsou velmi chytří, smál se trenér Severního Irska

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze