3. září 2016 • 19:16

Kapitán Suchý varuje před Severními Iry: Budou se s námi prát o postup

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

České fotbalisty povede do úvodního utkání kvalifikace mistrovství světa proti Severnímu Irsku jako kapitán Marek Suchý. Obránce Basileje by si přál, aby reprezentace zopakovala povedený start z předchozí evropské kvalifikace, kterou zahájila výhrou 2:1 nad Nizozemskem."V minulé kvalifikaci jsme potom těžili z toho startu, který nám vyšel výsledkově skvěle. Tenhle první zápas může být jeden z těch nejdůležitějších. Takže to chceme zvládnout a získat tři body na začátku," řekl na tiskové konferenci Suchý.

Vedle Severního Irska mají Češi za soupeře obhájce světového zlata Německo, Norsko, Ázerbájdžán a San Marino. Na šampionát do Ruska postoupí přímo jen vítěz a osm nejlepších celků z druhých míst ve skupinách čeká baráž.

"Myslím, že skupina je asi srovnatelná s předchozí kvalifikací. Určitě to není nehratelné. Začínáme všichni s nulou a uvidíme na konci, jak to dopadne," konstatoval Suchý.

720p 480p 360p 240p
Musíme si dát pozor na standardní situace, varuje Jarolím před Severním Irskem

Osmadvacetiletý stoper povede omlazený český tým do kvalifikace jako kapitán. "Moc si toho vážím. Je to velká čest a velká zodpovědnost za tým. Věřím, že to jako mančaft zvládneme. Ale není to o tom, kdo je kapitánem. Nejdůležitější je týmová práce na hřišti a tak se budeme chtít prezentovat," uvedl Suchý.

Od Severních Irů očekává typicky ostrovní fotbal. "Hodně důrazu, hodně dávají branky ze vzduchu po centrech. Spoléhají se na standardky, na ty si musíme dát pozor a snažit se je k tomu nepouštět," podotkl Suchý.

"Je to účastník posledního mistrovství Evropy. Je to adept, který se bude chtít prát o postup ze skupiny stejně jako my. Takže z toho pohledu bude ten zápas důležitý," dodal.

720p 480p 360p 240p
Víme, že Češi jsou velmi chytří, smál se trenér Severního Irska

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze