3. září 2016 • 20:40

Jste chytří! Zaskočili jste nás 22 hráči na hřišti, smál se trenér Severních Irů

Autor: ,
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Severního Irska věří, že v nedělním úvodním zápase kvalifikace mistrovství světa na půdě českého týmu zužitkují zkušenosti ze své premiérové účasti na nedávném evropském šampionátu. Ostrovní celek ale ví, že nejde do utkání v roli favorita, a proto by ani případnou porážku nepovažoval za tragédii."Samozřejmě start je důležitý, ale nebereme to jako klíčové utkání. Když získáme tři body, bude to paráda, když jeden bod, bude to také dobrý výsledek. A i kdybychom prohráli, není to žádná katastrofa, protože potom ještě budeme hrát proti Čechům doma," řekl na tiskové konferenci trenér Michael O'Neill. "Navíc potom hrajeme třetí zápas v Německu, takže dva největší zápasy si odbudeme hned na začátku," dodal.

Severní Irové se pokusí zopakovat povedený start z předchozí evropské kvalifikace, kde na úvod vyhráli 2:1 v Maďarsku. "Máme těžkou skupinu, kterou pravděpodobně vyhraje Německo, a ostatní týmy budou bojovat o druhé místo tak jako my. Je důležité začít dobře, podobně jako jsme začali minule proti Maďarsku. Víme, že nejsme favorit, ale jsme silní díky zkušenostem, které jsme na Euru nasbírali," doplnil kapitán Steve Davis.

720p 480p 360p 240p
Víme, že Češi jsou velmi chytří, smál se trenér Severního Irska

Severní Irsko se chce prezentovat stejnou hrou, která ho dovedla v červnu do osmifinále EURO. "Nechceme měnit něco, co funguje, chceme na to navázat. Důležité je, že jsme udrželi klíčové hráče, po EURO skončil jen jeden. Víme, že v českém týmu naopak skončily po EURO některé hvězdy, ale to neznamená, že tým není kvalitní. Mají nového trenéra a budou mít motivaci začít dobře stejně jako my," uvedl záložník, který zavítá na podzim na Letnou i v dresu Southamptonu, s nímž se Sparta utká v Evropské lize.

Severní Irové věří, že mají český tým dobře přečtený. "Zjistili jsme, že Češi jsou chytří, protože s Arménií vystřídali 11 hráčů. Něco takového se normálně nesmí, podle regulí můžete střídat šest hráčů. Měli jsme tam pozorovatele a viděli jsme také poslední zápas trenéra Jarolíma s Boleslaví v Evropské lize. Víme, co čekat. Největší překvapení pro nás bylo vidět 22 hráčů na hřišti proti Arménii," řekl s úsměvem O'Neill.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze