Trenér Slováků sepsul reportéra: Proč provokujete? Co je to za způsoby?

Autor: pta
0
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně

O cenný bod proti Anglii je připravil gól z úplného závěru zápasu. Impulsivní trenér fotbalistů Slovenska Ján Kozák po domácí prohře 0:1 na startu kvalifikace MS 2018 jen těžko držel emoce na uzdě. V televizním rozhovoru bezprostředně po utkání vyčinil reportérovi, když se ho zeptal, zda se zlobí na rozhodčí.

V Trnavě se měly nastavovat čtyři minuty, kvůli ošetřování brankáře Matúše Kozáčika se však druhý poločas ještě o minutu protáhnul a Angličané díky tomu zúročili přesilovku, kterou hráli od 57. minuty po vyloučení slovenského kapitána Martina Škrtela . O jediný gól se postaral Adam Lallana.

Při Kozákově hodnocení zápasu se dal vyčíst pocit křivdy. Ovšem pouze mezi řádky. „Dostat gól v 95. minutě není pro každé mužstvo příjemné moment. Jsme malá země a nechci o tom dál mluvit… Ale máme fantastické lidi. Kdybychom tak spolu drželi jako dnes na hřišti, bylo by Slovensko krásná země,“ ocenil fanoušky na zaplněném stadionu.

Reportér Slovenské televize se proto slovenského kouče přímo zeptal, zda se zlobí na rozhodčí. To Kozáka maximálně popudilo. „Proč provokujete? Řekněte svůj názor. Tohle mi děláte? Je to od vás nekorektní, já to dám do polohy tak, aby to každý pochopil a vy mi dáte takovou otázku. Co je to za způsoby?“

Poté, co se reportér omluvil, došlo ještě na otázku, zda může mít smolná prohra vliv na slovenský tým ve zbytku kvalifikace. Když na ni Kozák odpovídal, bylo na něm dál znát rozladění. „Nejsme země, abychom stále postupovali na šampionáty. To si vy myslíte. My budeme dál pracovat jako doteď, budeme se snažit podávat obětavé výkony a hráli za Slovensko srdcem. To budou dělat pod mým vedením. Nemám moc, abych ovlivnil jiné věci, to už je mimo mě.“

Kozák znovu potvrdil, že pro ostré slovo nejde daleko. V minulosti třeba urazil Přemysla Bičovského. „Neusmívej se tu jako debil, když něco říkám. Nešišlej tu, já ti nerozumím. Nauč se slovensky,“ řekl mu na tiskové konferenci po utkání slovenské ligy. Pavlu Vrbovi zase předhazoval po jeho titulu s Žilinou, že „nic nedokázal.“ Více o Kozákových výstupech ZDE>>>

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.