TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mohl být hrdinou a potvrdit, že má v posledních týdnech velký gólový apetit. Obránce české reprezentace Filip Novák ale tentokrát zklamal. V největší šanci prvního kvalifikačního zápasu proti Severnímu Irsku (0:0) napálil míč z malého vápna vedle. „Měl jsem to řešit více v klidu,“ kál se po remíze Novák.Český levý obránce byl v utkání proti Severnímu Irsku hodně aktivní a nakonec to byl trochu překvapivě on, kdo měl ve druhém poločase největší příležitost na rozhodnutí bezgólového zápasu. „Ta šance mrzí hodně, takové rozhodující zápasy,“ věděl Novák.

„Myslel jsem, že nemám absolutně čas, protože přece jen vám ve vápně málokdo dá tolik prostoru, to se často nestává. Ale měl jsem to řešit více v klidu, zpracovat si míč a mohl jsem se zeptat brankáře, kam to chce… Bohužel jsem to řešil rychle a taky to tak dopadlo,“ popisoval svou šanci.

480p 360p 240p
Novák: Chtěl jsem zakončit co nejrychleji. Měl jsem to dát

Více se ve své tutovce každopádně Novák už babrat nechtěl. „Ne že bych to házel za hlavu, do příště si to musím zapamatovat. Ale to je fotbal. Přesně takové šance jsem už v sezoně proměnil, teď to nevyšlo,“ tvrdil český obránce.

K vytoužené výhře nepomohl ani tlak v závěru. „Spíš to byla křeč. Tlačili jsme to honem za každou cenu nahoru. Možná to chtělo víc klidu a přemýšlet trošku jinak,“ myslel si Novák.

Remízu se Severním Irskem tak vnímal jako ztrátu. „Je to zklamání. Chyběla nám nějaká skrytá přihrávka, která by nás posunula do gólovek. Pár jsme jich měli, já měl tu šanci. Příště se musím lépe připravit. Ale život jde dál, musíme to urvat jinde,“ hleděl dopředu.

„Pro Severní Irsko je to plusový bod, určitě ho berou, obrali nás doma. Ale věřím, že jim u nich body také vezmeme. A rozdáme si to se všemi o postup na MS,“ zakončil Novák.

První domácí zápas v kvalifikaci MS 2018 sledovala poloprázdná Letná
První domácí zápas v kvalifikaci MS 2018 sledovala poloprázdná Letná

480p 360p 240p
Jarolím: Pochopitelně je to ztráta, která mě mrzí

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze