5. září 2016 • 17:10

Bravo Neuer! V Norsku ukázal Cruijffovu kličku, chytat nic nemusel

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má velké sebevědomí i schopnosti. Ideální kombinace. Německý brankář Manuel Neuer v kvalifikačním utkání v Norsku opět ukázal, že má míčovou techniku perfektně zvládnutou. Zkušený gólman si dovolil kličku, kterou se proslavil Johan Cruijff.Němci předvedli na půdě Norska skvělý výkon a s přehledem si v "české" skupině připsali vítězství 3:0. Brankář Manuel Neuer si vůbec nezachytal, za celý zápas na něj nešla ani jedna střela. Gólman „drzoun“ se tak zabavil po svém.

Neuer byl tradičně aktivní při rozehrávce, obránci si s ním kdykoliv mohli pomoct. Míč neodkopl ani ve chvíli, která si o to říkala. Jenže německý brankář odkop jen naznačil, ale míč si za patou zasekl a akce mohla pokračovat. Cruijffova klička jako vystřižená.

VIDEO | Neuer předvedl parádní kličku

Jeden z nejlepších gólmanů současnosti tak opět ukázal, že by se neztratil ani v poli. Ostatně bývalý trenér Bayernu Mnichov Pep Guardiola o Neuerovi říkal, že by ho klidně jako hráče nasadil.

Německý trenér Joachim Löw byl po zápase každopádně spokojený hlavně s dominancí svého týmu. „Hráli jsme dobře, sebevědomě a v zápase jsme dominovali. Norsko nebylo úplně nejtěžším soupeřem, ale dobře jsme pracovali s míčem a byli kompaktní," řekl zkušený kouč.

„Norové se nedostali do hry a neměli vůbec žádnou šanci. Byli hodně zalezlí a my často museli hledat cestu zdí hráčů," doplnil šestapadesátiletý trenér.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze