5. září 2016 • 19:12

Ďuricův vztek: Proč má postoupit Slovensko, když je tu Anglie?

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenským fotbal se zlobí. Do kvalifikační skupiny o MS 2018 v Rusku dostal národní tým Anglii, první vzájemný zápas prohrál. Zatímco tamní média se pídila po důvodu porážky, trenér Ján Kozák a hráči se vymlouvali na to, že Anglie je příliš silný soupeř. „Je to Anglie. Možná jsou to přesně oni, kdo má postoupit přímo z prvního místa. Proč by mělo postoupit Slovensko?“ řekl slovenským novinářům po utkání obránce Ján Ďurica.Jako by to vůbec nebyl jejich den. Za celý zápas nevystřelilo Slovensko na anglickou branku. Utkání dohrávalo bez vyloučeného kapitána Martina Škrtela, který po hloupém faulu obdržel druhou žlutou kartu. Což bylo od srbského arbitra Milorada Mažiče ještě příliš milosrdné, jelikož za nesmyslný faul mohl vytáhnout rovnou červenou. Přesto Slováci jeho verdikt zpochybňovali.

„Vyloučení bylo podle mě velmi přísné. Jako kdyby rozhodčí čekal, kdy bude moct udělit Škrtelovi druhou žlutou,“ pustil se do Mažiče jeho stoper Ján Ďurica.

Dalším kritickým bodem byla vítězná trefa Anglie z 95. minuty, kdy se trefil Adam Lallana. Co Slováky namíchlo? Původně se měly nastavovat pouze čtyři minuty. Jenže kvůli ošetřování brankáře Matůše Kozáčika se utkání o minutu protáhlo a hosté rozhodli o své výhře.

Slovenský kapitán Martin Škrtel utkání s Anglií kvůli vyloučení nedohrál
Slovenský kapitán Martin Škrtel utkání s Anglií kvůli vyloučení nedohrál

Když se novináři ptali, zda hráči cítí křivdu a proč tým prohrál, dostalo se jim od Ďuricy zvláštní odpovědi. „Anglie je Anglie. Možná to je přesně tak, že oni jsou ti, kdo postoupí přímo ze skupiny. Vždyť proč by mělo postoupit Slovensko, když má ve skupině Anglii?“ uvedl 34letý obránce.

V podobném duchu mluvil po utkání i trenér Ján Kozák. „Dostat gól v 95. minutě není pro každé mužstvo příjemný moment. Jsme malá země a nechci o tom dál mluvit…,“ začal nejdříve slovenský kouč.

O několik odpovědí později se už naladil na stejnou vlnu s obráncem Ďuricou. „Nejsme země, abychom stále postupovali na šampionáty. To si vy myslíte. My budeme dál pracovat jako doteď, budeme se snažit podávat obětavé výkony a hráli za Slovensko srdcem. To budou dělat pod mým vedením. Nemám moc, abych ovlivnil jiné věci, to už je mimo mě,“ dodal.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze