4. října 2016 • 20:30

Kouč Němců Löw kritizuje EURO: Kvalita trpěla, někteří nehráli fotbal

Autor:
Joachim Löw na tréninku německé reprezentace
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vůbec poprvé v historii EURO se letos na turnaji představilo 24 týmů. Zatímco menší země si změnu UEFA pochvalovaly, jelikož měly větší šanci na úspěch, fotbalové mocnosti z rozšíření šampionátu o osm celků zrovna nadšené nebyly. Svědčí o tom i názor německého trenéra Joachima Löwa. „Není to dobré. Sportovní úroveň nesmí klesnout. Některé týmy přemýšlely jen nad tím, jak se ubránit a snažily se nehrát fotbal,“ kritizuje zpětně turnaj ve Francii kouč Německa, které v sobotu vyzve Česko v kvalifikaci o MS 2018.Několik let bylo zavedeným pravidlem, že se evropský šampionát odehrál v počtu šestnácti účastníků. V roce 2010 však organizace UEFA přišla s návrhem rozšíření o osm týmů. Návrh prošel a tak se na letošní EURO pořádané Francií, dostalo hned několik nováčků.

Jenže kvantita nezaručuje kvalitu. To potvrzují i slova trenéra Německa Joachima Löwa. „Rozumím tomu, že pro menší národy je to velká šance, jak proniknout do velkého fotbalu, ale není to dobré. Sportovní úroveň nesmí klesnout,“ uvedl Löw pro deník Die Welt.

A právě v některých duelech k poklesu fotbalové úrovně docházelo. Ne všechny zápasy fanoušky bavily. Týmy se snažily místo otevřených bitev bránit a uhrát, co nejpřijatelnější výsledek.

Podobným stylem se na turnaji prezentoval i český výběr, se kterým se Němci v sobotu utkají v kvalifikačním duelu o MS 2018. Češi se po dvou porážkách (0:1 Španělsko, 1:2 Turecko) a jedné remíze (2:2 Chorvatsko) rozloučili se šampionátem už po základní skupině a po vypadnutí sklidili ze všech stran značnou dávku kritiky za přílišnou pasivitu.

Tu kritizuje i Löw. „To bylo za hranou vší cti. Vždyť někteří se ve Francii snažili pouze bránit a nehrát fotbal. To vidím, jako velký krok zpátky. Je jasné, že kvalita poté trpí. Nesmíme povolit takové věci,“ kritizuje německý kouč zpětně rozšíření turnaje.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze