4. října 2016 • 18:42

Zmrhal: Popichovat sparťany nebudu, jsem v nároďáku ze Slavie sám

Autor: ,
Jaromír Zmrhal se dostal do nominace národního týmu
TOP VIDEA
Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože záložník Jaromír Zmrhal nefiguroval v původní nominaci trenéra fotbalové reprezentace Karla Jarolíma ani mezi náhradníky, český kouč ho v pondělí překvapivě dodatečně povolal k zápasům kvalifikace mistrovství světa v Německu a s Ázerbájdžánem. Pro slávistického odchovance byla premiérová pozvánka do seniorského národního týmu příjemným šokem, a když se dnes připojil k mužstvu, byl hodně nervózní."Vůbec jsem to nečekal, bylo to obrovské překvapení. Nebyl jsem ani v té širší nominaci. Dozvěděl jsem se to až včera po tréninku, který jsem měl na Slavii. Dokonce jsem odjel do Žatce s přítelkyní domů a tam jsem se to dozvěděl. Nadšení je veliké," řekl dnes novinářům Zmrhal.

V minulosti byl členem reprezentační jednadvacítky, s níž loni absolvoval evropský šampionát na domácí půdě, do národního A-týmu se ale dostal poprvé v kariéře.
"Když jsem ráno přijížděl na sraz, byl jsem hodně nervózní, protože to přišlo narychlo. Nestihl jsem si pořádně ještě ani vybalit. Jen jsem se potkal s kluky, ani jsem ještě moc nemluvil s trenérem. Nervozita pořád ještě je," připustil třiadvacetiletý záložník.

Zmrhal: Popichovat sparťany nebudu, jsem v nároďáku sám

Zmrhal se v posledních zápasech za Slavii dostal do výborné formy a v předminulém ligovém kole gólem přispěl k výhře 2:0 v derby na Spartě. Nemyslí si ale, že by nyní hrál nejlépe v kariéře. "To nevím, to ukážou až další zápasy. Povedlo se nám teď třikrát vyhrát, což je dobře. Uvidíme, jako to bude pokračovat buď tady, nebo ve Slavii," podotkl Zmrhal.

"Je to možné, že jsme teď se Slavií víc na očích, protože jsme trošku výš, než jsme byli v předchozích letech. Doufám, že jsou to i moje výkony, které mě sem dostaly," dodal Zmrhal.

Na srazu je zatím jediným slávistou, protože útočník Milan Škoda se kvůli obnovenému zranění z derby k týmu ještě nepřipojil. "Sparťani tu mají velkou převahu, navíc jsou tu i ti, co tam bývali dřív. Takže určitě nebudu nic říkat a nebudu je tím gólem z derby popichovat," usmál se Zmrhal.

Připustil, že pokud by měl v Německu nastoupit, asi by se neubránil nervozitě. "Pro mě to bylo těžké už teď tady. Znám ty hvězdy jen z televize, ale jsou to lidi jako my. Je třeba to vytěsnit z hlavy. Budu se o to snažit. Snad to bude teď lepší, když jsme pár zápasů vyhráli se Slavií," dodal.

Trenér Karel Jarolím donominoval Zmrhala, Škodu a Droppu

Spartu sleduje i z Genku. V reprezentaci se Brabec vrací do dětských let

720p 480p 360p 240p
Pavelka: Proti Německu máme motivaci ukázat, že se s těmito týmy můžeme měřit

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze