6. října 2016 • 18:15

Fotbalisté odletěli za Němci o den dřív. Nejsou neomylní, věří Kadeřábek

Autor: ,
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbalisté dnes vpodvečer odletěli z Prahy k sobotnímu utkání kvalifikace mistrovství světa s Německem. Přestože soupeř je jako obhájce zlata obrovským favoritem, reprezentanti odcestovali s přáním uhrát v Hamburku aspoň bod.Český celek dopoledne naposledy trénoval na Strahově, poobědval ve smíchovském hotelu, kde tradičně bydlí, a odpoledne zamířil na letiště. Hráči uvítali, že se do Hamburku přesunuli už dva dny před utkáním.

"Určitě na tu aklimatizaci je to dobré, i když počasí tam bude úplně stejné, ne-li horší. Možná, že v něčem je to lepší, že se tam vyspíme dvě noci. Ale tohle jsou faktory, které moc zápas neovlivní," řekl novinářům obránce Pavel Kadeřábek.

Kadeřábek: I Němci můžou mít špatný den, třeba pochytím nějaké signály

Záložník Ladislav Krejčí se na let netěšil. "Je asi dobře, že letíme už dnes, vyspíme se a zítra se v klidu připravíme na trénink. Nebudeme se muset už zítra zatěžovat cestou letadlem, která mě osobně znervózňuje. Nemám to moc rád," připustil Krejčí.

"Navíc letíme vrtuláčem, tak jsem na to zvědavý. Do Boloni létá také jen vrtuláč, tak si teď lety užívám," dodal ironicky středopolař Boloni.

Fotbalisté odcestovali s cílem zaskočit favorita a pokusit se bodovat. "Víme, že ve skupině je to nejsilnější soupeř. Ale to nemění nic na tom, že tam jedeme uspět. Necháme tam všechno a doufám, že něco odvezeme," uvedl obránce Filip Novák.

"Každý bod tam pro nás bude plusový. Nechceme hledat alibi, že tam jedeme něco zkusit. Kdybychom tam jeli pouze něco zkusit, asi to nepůjde. Musíme tam jít s tím, že chceme uhrát aspoň bod. Myslím, že by to mohlo vyjít, Němci taky nejsou neomylní a mají skulinky," dodal Kadeřábek.

Do Německa odletělo 21 hráčů a všichni jsou zdravotně v pořádku. Útočník Milan Škoda se zatím kvůli zdravotním problémům k týmu nepřipojil a trenér Karel Jarolím náhradníka na sobotní duel nepovolal.

V pátek čeká reprezentanty v Hamburku předzápasový trénink a utkání se hraje v sobotu od 20:45. V neděli se reprezentace přesune do Vítkovic, kde v úterý nastoupí proti Ázerbájdžánu.

720p 480p 360p 240p
Droppa: Nebyl jsem v zapadákově, podával jsem kvalitní výkony

720p 480p 360p 240p
Vaclík: Neuer je teď nejlepší gólman na světě

720p 480p 360p 240p
Gebre Selassie: Němci jsou nejtěžší soupeř, co nás mohl potkat

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze