Tomáš Podvín
8. října 2016 • 12:45

Nedvěd burcuje Čechy: Nesmíme se Němců bát! Lídrem může být Krejčí

Česká legenda Nedvěd: Jak na Němce? Musíme zlobit
TOP VIDEA
TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče
Český tým pro olympiádu? Líbí se mi, že máme jistotu v bráně, hlásí Dominik Hašek Český tým pro olympiádu? Líbí se mi, že máme jistotu v bráně, hlásí Dominik Hašek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nebát se. To je hlavní vzkaz legendárního Pavla Nedvěda českým reprezentantům pro dnešní zápas v Německu. „Domácí jsou jasným favoritem, ale musí cítit, že i my jsme nebezpeční,“ tvrdil bývalý hráč Sparty, Lazia či Juventusu na akci pro mladé fotbalisty Tangosquad v Praze.Nejdřív sledoval nové naděje v rámci speciální akce Adidasu s názvem Tangosquad, jenž chce dostat mladé fotbalisty „do ulic“. Poté se Pavel Nedvěd soustředil na jejich starší kolegy. Reprezentace totiž dnes odehraje druhý kvalifikační zápas o postup na MS 2018 na půdě Německa, což si její bývalý lídr nemůže nechat ujít.

Česká legenda Nedvěd: Jak na Němce? Musíme zlobit

„Rozhodne momentální forma. Němci jsou velký favorit i díky své povaze, doma určitě nebudou chtít ztratit, navíc kvalifikace je teprve na začátku. Půjdou do toho s maximální koncentrací, o to to budeme mít těžší,“ uvědomuje si bývalý reprezentační kapitán.

Nedvěd ale zároveň věří, že Češi nemusí být v Hamburku jen v roli sparingpartnera. „Kluci nastoupí na fantastickém stadionu, nejsou favorité, nemají co ztratit, můžou si zahrát skvělý fotbal. Takže myslím, že je potřeba se nebát a hrát ofenzivní fotbal,“ říká.

„Musíme samozřejmě pozorně bránit, ale nemůžeme zalézt a jen čekat na gól. Musíme je zlobit. Aby věděli, že proti nim stojí mužstvo, které je nebezpečné,“ dodává Nedvěd.

480p 360p 240p
V Hamburku se Němcům nedaří. "Teď to bude jiné," slibuje Khedira

Bývalý vynikající fotbalista si nicméně uvědomuje, že česká reprezentace zaznamenala před těžkým zápasem těžkou ztrátu. Tou je vynucená absence Vladimíra Daridy. „Ano, to je velká ztráta. Vláďa Darida je základní stavební kámen nově budovaného týmu. Není to jen kvantina, ale hlavně kvalita,“ chválí Nedvěd záložníka Herthy Berlín.

Kdo by se tedy měl stát hlavním tahounem českého outsidera? „Doufám, že to převezme Láďa Krejčí, který má skvělou formu, což dokazuje svými výkony v Boloni,“ tvrdí Nedvěd, který má právě Krejčího i Patrika Schicka ve „své“ Itálii hodně na očích.

480p 360p 240p
Jarolím: Pokud nebudeme odvážní směrem dopředu, bude to špatné

„Už se tam o nich začíná mluvit, protože vstup do nového angažmá měli oba hodně dobrý. Krejčí hraje v Boloni o něco víc, ale kdykoliv nastoupil Schick, tak dokázal, že na to má a v Sampdorii s ním počítají. Myslím, že vstup měli oba famózní,“ prozrazuje viceprezident Juventusu.

Kromě dvou krajánků z Itálie bude podle Nedvěda reprezentace v kvalifikaci o MS potřebovat další lídry. „Tým se teprve tvoří, trenér Jarolím pozval i nové hráče. Myslím, že bude muset najít základní osu, lídra v obraně, záloze i útoku. Hodně bude určitě hrát Tomáš Sivok, důležitým hráčem je Vláďa Darida,“ nastiňuje závěrem Nedvěd.

Jestli jeho přání čeští fotbalisté splní, sledujte v podrobném ONLINE přenosu od 20:45 na iSport.cz.

720p 480p 360p 240p
Löw: Češi jsou naším největším soupeřem ve skupině

Kadeřábek: I Němci můžou mít špatný den, třeba pochytím nějaké signály

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze