720p480p360p240p
Fotbalová atrakce Hamburku: Piráti ze St. Pauli s exsparťanem Picaultem
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z HAMBURKU | St. Pauli. Čtvrť v Hamburku, známá také ulicí Reeperbahn s vykřičenými domy a erotickými podniky. Na severu přístavního města ale také sídlí druhý velký fotbalový klub. St. Pauli se těší obrovské popularitě, je specifický oddanou fanouškovskou základnou a třicetitisícovým stadionem. Podívejte se na VIDEOREPORTÁŽ z města, kde večer na stadionu konkurenčního SV odehraje česká reprezentace kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa s Německem.Známou čtvrť na severu Hamburku najdete v oblasti přístavu, na člověka hned po příchodu dýchne specifická atmosféra. Mísí se zde různorodá kultura, nádherný pohled na řeku Labe i uličky, kam by člověk po setmění dobrovolně nešel.

Jednou z dominant je i Millerntor-Stadion, obří stánek místního fotbalového klubu. St. Pauli hraje druhou bundesligu, momentálně mu po osmi kolech patří poslední příčka s pouhými pěti body.

Tradiční klub se těší obrovské podpoře oddaných příznivců, v probíhající sezoně vyprodal oba domácí mistrovské zápasy.

720p 480p 360p 240p
Fotbalová atrakce Hamburku: Piráti ze St. Pauli s exsparťanem Picaultem

U stadionu je velký fanshop s klubovou tématikou. Vévodí emblém s „pirátskou“ lebkou, symbol místních příznivců. V regálech najdete trika, mikiny, ale i dudlíky či šátky pro tvrdé jádro „rowdies“. Jedno z nabízených trik připomíná i slavné vítězství nad Bayernem z roku 2002.

Obrovský zájem o klub dlouhodobě patřící do druhé německé soutěže (sezonu v bundeslize klub strávil naposledy v ročníku 2010/2011) ve srovnání s českým prostředím překvapí. Je to, jako kdyby třicet tisíc lidí chodilo na zápasy Vítkovic či Prostějova, které jsou na tom podobně v aktuální tabulce Fotbalové národní ligy.

ONLINE: Zápas Německo - Česko sledujte od 20.45 zde »

Ve fanshopu najdete i dres s číslem devět s povědomou jmenovkou. V útoku St. Pauli momentálně působí americký rychlík Fabrice Picault, který to neúspěšně zkoušel i v pražské Spartě. V aktuální sezoně nastoupil do tří zápasů, poslední měsíc absentuje kvůli problémům se zády.

Dres útočníka St. Pauli Fabrice Picaulta, který to neúspěšně zkoušel i ve Spartě
Dres útočníka St. Pauli Fabrice Picaulta, který to neúspěšně zkoušel i ve Spartě

Rozlehlý stadion St. Pauli, který v nedávné době prošel rekonstrukcí, má ještě jednu českou stopu. Před ním je vidět zbytek plakátu z léta 2014, lákající na přípravný zápas s pražskými Bohemians. V útrobách stadionu je i klubové muzeum, historii má opravdu bohatou. Založen už byl v toce 1910 a neodmyslitelně patří k symbolům města. Dovnitř momentálně jít nejde, až do prosince tam probíhá rekonstrukce.

Jak již bylo naznačeno, St. Pauli podporují velmi specifičtí fanoušky. Hodně z nich se hlásí k levicovému zaměření, příslušnost ke klubu znamená víc, než „jen“ povzbuzovat na tribuně, jde o součást životního postoje. Příznivci jsou také dlouhodobě v blízkém vztahu s fanoušky skotského Celtiku.

Naopak s prvoligovým SV Hamburg, na jehož stadionu se večer utkají čeští fotbalisté s Německem, jde o nepřátelství takřka na život a na smrt. Víc než obří městské derby pro fanoušky neexistuje, možná ještě zápasy s Hansou Rostock.

Česká legenda Nedvěd: Jak na Němce? Musíme zlobit

480p 360p 240p
V Hamburku se Němcům nedaří. "Teď to bude jiné," slibuje Khedira

480p 360p 240p
Jarolím: Pokud nebudeme odvážní směrem dopředu, bude to špatné

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze