9. října 2016 • 10:19

V Německu se pustili do Čechů: Slabý soupeř! Neuer si mohl číst knížku

Autor: ,
TOP VIDEA
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče
VŠECHNA VIDEA ZDE

Češi podali proti Německu slabý výkon, bylo toho na ně moc, píší německá média o sobotním střetnutí obou týmů v kvalifikaci na fotbalové mistrovství světa. Naproti tomu hru domácích, kteří v Hamburku zvítězili 3:0, hodnotí jako galapředstavení, při němž čišela radost ze hry."Herně to byl požitek, co mistři světa proti Čechům v příjemně ofenzivní sestavě na hamburském trávníku vykouzlili," píše v dnešním vydání nejčtenější německý deník Bild, který si pochvaluje plynulou kombinaci domácích fotbalistů.

"(Brankář) Neuer si mohl prvních 60 minut klidně číst knížku, tak málo ho slabí Češi ohrožovali," konstatuje také list, který jako jedinou výraznější českou akci zmiňuje střelu Bořka Dočkala ze 63. minuty, s níž si ale německý gólman poradil.

Co si Bild myslí o výkonu českého týmu, dobře dokládá hodnocení jednotlivých hráčů, v němž téměř všichni Češi dostali pětku, tedy nejhorší známku. Lépe dopadli jen Dočkal a brankář Tomáš Vaclík, které list hodnotí trojkou. Naproti tomu němečtí fotbalisté si odnesli nejčastěji dvojku, střelec dvou branek Thomas Müller dokonce jedničku.

480p 360p 240p
Vaclík: Byla to čistá dominance Němců. Vědí o sobě

Sportovní server kicker.de píše o procházce německých fotbalistů, zároveň ale hodnotí, že Češi do zápasu vstoupili odvážně a drze. "Česko napadalo Německo už u jeho pokutového území, čímž ale soupeři otevřelo velký prostor," míní web, podle něhož domácí jedenáctka předvedla dominantní, suverénní výkon, při němž byla vidět radost ze hry.

"Vítězství německého týmu proti ČR bylo nejlepším německým zápasem od finále mistrovství světa proti Argentině," je přesvědčen sportovní komentátor deníku Die Welt. Zalitoval jen toho, že Němci nepodávali podobné výkony na letošním mistrovství Evropy, které by podle něj jinak nejspíš vyhráli.

Výkon domácích fotbalistů hodnotí vysoce také web listu Süddeutsche Zeitung. K Čechům podotýká, že toho na ně bylo moc a v některých momentech jen přihlíželi tomu, co se na hřišti děje. Server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung zase o českém týmu píše jako o slabém soupeři, který v žádné části zápasu nedokázal konkurovat dominantní hře Němců.

480p 360p 240p
Suchý: Z našeho pohledu to vypadalo líp než na EURO se Španělskem

480p 360p 240p
Droppa: Čekal jsem, kdy přijde nervozita, ale nepřišla

Zklamání. Čeští fotbalisté prohráli v Německu v kvalifikaci o postup na MS 2018 jasně 0:3.
Zklamání. Čeští fotbalisté prohráli v Německu v kvalifikaci o postup na MS 2018 jasně 0:3.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze