10. října 2016 • 19:45

Tabulka se neroztrhá, věří Jarolím. Češi bojují s problémy v záloze

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Karel Jarolím si nepřipouští, že by fotbalová reprezentace mohla v úterním kvalifikačním duelu s Ázerbájdžánem zaváhat a dovolit tak, aby se tabulka skupiny roztrhala. Věří, že i přes výrazné problémy se skládáním zejména záložní řady se hráčům povede napravit prohru s Německem a získají důležité tři body.

 "Bylo by smutné, kdybych necítil napětí. Vidíme, jak se ta skupina vyvíjí, a uděláme vše pro to, aby se tabulka neroztrhala a tři body zůstaly doma," řekl Jarolím na pondělní tiskové konferenci v Ostravě.

"Možnou ztrátu si nemohu ani připustit. Všichni jsme odhodlaní prohru v Německu napravit. Věřím, že nám přijdou pomoct lidi, budeme se je snažit od první minuty vtáhnout do hry, aby nám svým fanděním pomohli," dodal.

Česku už se jednou přihodilo, že s Ázerbájdžánem prohrálo. A to při jediném vzájemném utkání v roce 2009. "Já už jsem tak starý, že bych si to nemusel pamatovat. Bylo to přípravné utkání, z naší strany nepovedené. Matně si na to pamatuji, ale ne konkrétně," prohlásil Jarolím.

Chystá se hra na dva útočníky?

Od té doby se ale oba týmy téměř úplně změnily. Ázerbájdžán nyní vede legendární chorvatský hráč Robert Prosinečki. "Znám ho jen jako hráče. Viděl jsem jejich zápasy a dá se očekávat, že budou hrát podobně jako proti Norsku při poslední výhře 1:0. A to z hlubokého a houževnatého bloku a snažit se využít každou situaci k protiútoku," míní Jarolím.

"Já mám ve zvyku nepodceňovat nikoho, výhrou s Norskem si ale získali Ázerbájdžánci ještě větší respekt, abychom je brali s plnou vážností," dodal.

Už při nominaci měl český kouč velké problémy se skládáním zálohy kvůli různým zraněním. Následně se zranil i Martin Frýdek, nyní navíc český tým nemůže využít distancovaného Davida Pavelku a nejistý je i start Jiřího Skaláka, který má naražené koleno.

"S Jirkou to ještě není definitivní, uvidíme po tréninku. Problém v záloze máme, to je pravda. Ale pevně věřím, že to zvládneme s tím, co máme k dispozici," uvedl Jarolím.

O to pravděpodobnější je varianta, že Češi nastoupí se dvěma útočníky. "Otázka je to zajímavá, ale uvidíte až zítra. Neočekáváte doufám, že vám na to teď odpovím," usmíval se Jarolím po novinářském dotazu. "Nemohu odkrývat karty, ale je možné, že k nějakým změnám dojde," dodal.

480p 360p 240p
Droppa: Čekal jsem, kdy přijde nervozita, ale nepřišla

480p 360p 240p
Vaclík: Byla to čistá dominance Němců. Vědí o sobě

480p 360p 240p
Suchý: Z našeho pohledu to vypadalo líp než na EURO se Španělskem

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze