10. října 2016 • 21:51

Češi jsou silní, řekl kouč soupeře. Přečetl sestavu, Jarolím mlžil

Autor: ,
TOP VIDEA
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Ázerbájdžánu přijeli do Ostravy potvrdit dobrý vstup do kvalifikace mistrovství světa. Rádi by proti České republice uhráli alespoň bod, což by je zařadilo mezi vážné kandidáty na postup. Trenérovi Robertu Prosinečkimu komplikuje situaci jen lehčí zranění kapitána Rašata Sadygova, jehož start je v ohrožení. Jinak novinářům před úterním zápasem prozradil celou základní sestavu, zatímco domácí kouč Karel Jarolím detaily svých taktických plánů a hráčské složení své jedenáctky sdělit nechtěl. Z Jarolíma byste detaily o základní sestavě den před důležitým kvalifikačním bojem tahali marně. „Nemůžu odkrývat karty. Je tady dost novinářů z Ázerbájdžánu, ale je dost možné, že k nějakým změnám (oproti Německu) dojde,“ řekl český kouč A když padl další dotaz, zda se vrátí k rozestavení 4 – 4 – 1 – 1 se dvěma klasickými útočníky, odvětil: „Zajímavá otázka, ale neočekáváte, že na ni odpovím?“

Zhruba o hodinu později usedl na stejnou židli Robert Prosinečki, kouč Ázerbájdžánu. Padaly stejné stejné dotazy. Jenže na rozdíl od českého kolegy se nezdráhal a začal vyjmenovávat jedenáct hráčů. Jméno za jménem. Celou základní sestavu Ázerbájdžánu!

V ohrožení je start hostujícího kapitána. "Sadygov má problémy. Uvidíme po tréninku, v jakém bude stavu a jestli bude moci hrát," řekl Prosinečki. Pokud bude klíčový hráč k dispozici, udělá dvě změny oproti sobotní výhře 1:0 nad Norskem. Šanci dá i dvacetiletému útočníkovi Ramilu Šejdajevovi.

Rozjetý soupeř si na Čechy věří

Ázerbájdžánci přijeli se zdravým sebevědomím. "Proti Norsku jsme uhráli dobrý výsledek, naopak Češi prohráli v Německu a budou to chtít doma napravit. Jsou silným fotbalovým národem. Čeká nás těžký soupeř, který udělá maximum, aby vyhrál. Ale i my chceme do výsledku promluvit. Nepřijeli jsme sem na výlet, ale ukázat vše, co je v nás. Nebojíme se žádného soupeře, jen ho respektujeme," prohlásil Prosinečki.

"Máme respekt, ale nepřijeli jsme prohrát. Velmi se na zápas těšíme, protože s takto silným soupeřem se nehraje každý den," dodal bývalý legendární chorvatský fotbalista.

Po dvou kolech kvalifikace mají jeho svěřenci na kontě stejně bodů jako za celou předchozí kvalifikaci o mistrovství Evropy. "Máme dvě výhry, takže se nám samozřejmě zvedlo sebevědomí. Ale musíme to zítra potvrdit. Nemusíme tu mluvit o české reprezentaci, protože víme, jak je to silný soupeř. Přesto doufáme, že získáme důležitý bod," řekl záložník Rahid Amirgulijev.

"Jestli získáme alespoň bod, tak to bude důkaz, že jsme v tabulce nahoře zaslouženě. Víme, že jsme silní, ale respektujeme Čechy. Pokud bychom uspěli, tak by to byla velká vzpruha," doplnil bek Magomed Mirzabekov.

480p 360p 240p
Suchý: Z našeho pohledu to vypadalo líp než na EURO se Španělskem

480p 360p 240p
Vaclík: Byla to čistá dominance Němců. Vědí o sobě

480p 360p 240p
Droppa: Čekal jsem, kdy přijde nervozita, ale nepřišla

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze