Francie porazila venku Nizozemce, Benteke svým gólem přepsal rekord

0
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Sparta - Baník: Drama na Letné! Ewertonův průnik zužitkoval Kubala, 4:3!

Fotbalisté Francie ve třetím utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa 2018 porazili v Amsterodamu Nizozemsko 1:0 zásluhou Paula Pogby. Belgičan Christian Benteke vstřelil nejrychlejší gól v historii světové kvalifikace, když na hřišti Gibraltaru skóroval už v sedmé vteřině a nakonec k drtivému triumfu 6:0 pomohl hattrickem.

Tři góly dnes zaznamenal také Portugalec André Silva. Úřadující evropští šampioni i díky němu vyhráli na půdě dalšího outsidera Faerských ostrovů rovněž 6:0.

Francouzi měli od začátku mírně navrch a ve 30. minutě je poslal Pogba do vedení dalekonosnou ranou. "Oranje" se po změně stran zlepšili, ale brankáře Llorise nepřekonali a doma prohráli šestý z posledních sedmi zápasů. Stříbrný tým letošního Eura kraluje skupině A se sedmi body společně se Švédskem, které doma zdolalo Bulharsko 3:0. Nizozemsko na vedoucí duo ztrácí tři body.

Nizozemsko - Francie 0:1 (0:1)
Branka: 30. Pogba. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Švédsko - Bulharsko 3:0 (2:0)
Branky: 39. Toivonen, 45. Hiljemark, 58. Nilsson Lindelöf. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

Bělorusko - Lucembursko 1:1 (0:0)
Branky: 80. Savicki - 85. Joachim. Rozhodčí: Welz (Něm.). ČK: 44. Carlson (Luc.).

6. Bělorusko 10 1 2 7 6:21 5

Na Faerských ostrovech zazářil portugalský útočník Silva a do domácí sítě nasázel tři góly už během 25 minut úvodního poločasu. Po změně stran ještě výhru hostů zvýraznili hvězdný kapitán Ronaldo a v nastaveném čase Moutinho s Cancelem.

Portugalsko výsledkově zopakovalo páteční domácí triumf nad Andorrou a ve skupině B je tři body za vedoucím Švýcarskem. To vyhrálo v Andoře 2:1 a i potřetí naplno bodovalo.

Andorra - Švýcarsko 1:2 (0:1)
Branky: 90.+1 Martinez - 19. Schär z pen., 77. Mehmedi. Rozhodčí: Beaton (Skot.).

Faerské ostrovy - Portugalsko 0:6 (0:3)
Branky: 12., 22. a 37. André Silva, 65. Ronaldo, 90.+1 Moutinho, 90.+3 Cancelo. Rozhodčí: Mažeika (Lit.).

Lotyšsko - Maďarsko 0:2 (0:1)
Branky: 10. Gyurcsó, 77. Szalai. Rozhodčí: Gil (Pol.).

6. Andorra 10 1 1 8 2:23 4

Gibraltar měl sice výkop, ale chybu obrany bleskově potrestal Benteke. Jeho trefa překonala dosavadní rekord útočníka Gualtieriho ze San Marina, jenž v listopadu 1993 v kvalifikaci s Anglií skóroval v osmé vteřině.

Náskok hostů ještě do pauzy zvýraznili Witsel a druhým gólem Benteke. Útočník Crystal Palace pak v 56. minutě dovršil hattrick. Ve druhé půli domácího gólmana překonali ještě Mertens a Hazard.

Suverénní Belgičané vedou skupinu H s třemi výhrami a skóre 13:0. Plný počet bodů má také Řecko po vítězství 2:0 v Estonsku. Tři body ztrácí Bosna a Hercegovina, která zásluhou dvou branek exteplického kanonýra Džeka zdolala Kypr 2:0.

Estonsko - Řecko 0:2 (0:1)
Branky: 2. Torosidis, 61. Stafylidis. Rozhodčí: Vad (Maď.).

Bosna a Hercegovina - Kypr 2:0 (0:0)
Branky: 70. a 81. Džeko. Rozhodčí: Estrada (Šp.).

Gibraltar - Belgie 0:6 (0:3)
Branky: 1., 43. a 56. Benteke, 19. Witsel, 51. Mertens, 79. Hazard. Rozhodčí: Raczkowski (Pol.).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.