12. října 2016 • 09:25

Jarolímův uragán v sestavě. Jak si v Ostravě vedlo SEDM českých noviců?

 • Záložník české reprezentace Jiří Skalák po neproměněné šanciZáložník české reprezentace Jiří Skalák po neproměněné šanciFOTO:

  Celkem sedm nových jmen napsal do základní sestavy proti Ázerbájdžánu český trenér Karel Jarolím oproti zápasu v Německu. Razantní průvan ve složení týmu k první kvalifikační brance nepomohl. Češi sice svého soupeře přehrávali, jenže míč do sítě nedostali. Jak si vedli hráči, kterým dal Jarolím po prohře 0:3 v Německu šanci?

 • Theodor Gebre Selassie

  Obránce, 29 let, 38 reprezentačních startů

  Jeden z lepších hráčů na place. Vyhrával hlavičkové souboje, po dobrém náběhu na Dočkalův pas mířil v prvním poločase jen do náručí hostujícího gólmana. Ve 34. minutě v dobré pozici otálel se střelou, jinak vcelku suverénní. Jediné zaváhání dopustil v 19. minutě, kdy špatnou malou domů prohnal Vaclíka, který zpětnou hlavičku nestihl a dovolil Ázerbájdžánu zahrávat roh.

  Obránce české reprezentace Theodor Gebre Selassie po neproměněné šanciObránce české reprezentace Theodor Gebre Selassie po neproměněné šanci

 • Jakub Brabec

  Obránce, 24 let, 2 starty

  Snažil se o křížné balony ála německý stoper Boateng, v první půli takto krásně vyslal do křídla Gebreho, který sklepával hlavičkou do vápna a vytvořil nebezpečnou akci. V zápase, kdy spíš dominovali Češi, tolik defenzivní práce neměl. V závěru se často vysouval až na hrot, ale ke gólu to nevedlo.

  Obránce Jakub BrabecObránce Jakub Brabec

 • Jan Sýkora

  Obránce, 22 let, 2 starty

  Liberecký univerzál zaujal pozici levého beka, snažil se co nejvíc uplatnit své největší schopnosti – tedy rychlost, dynamiku a podporu ofenzivy. Roztahoval hřiště, několikrát šikovně převzal dlouhý balon. Do nebezpečné akce se ale nedostal, Češi zejména v první půli hrozili hlavně z pravé strany. Sedí mu spíš post pod hrotem, kde se mu daří v Liberci.

  Jan Sýkora v reprezentačním dresuJan Sýkora v reprezentačním dresu

 • Jiří Skalák

  Záložník, 24 let, 15 startů

  V prvním poločase měl na noze gól, když ve vápně zakončil pěkný ťukes se Schickem a Krejčím. Skalákovu tvrdou střelu ale vyrazil pozorný gólman na roh. Ve druhé půli odpadával a vytrácel se ze hry. V 69. minutě špatně rozehrál a pustil soupeře do nebezpečného brejku, který zastavil až ve vápně stoper Sivok. V 74. minutě ho vystřídal Jaromír Zmrhal.

  Záložník české reprezentace Jiří Skalák po neproměněné šanciZáložník české reprezentace Jiří Skalák po neproměněné šanci

 • Lukáš Droppa

  Záložník, 27 let, 2 starty

  Velmi často u balonu, byť debutant v základní sestavě, nebál se hrát. Chodil si pro míče mezi stopery a dobře posouval balony dopředu, příliš nekazil. Když bylo třeba, zakročil a přerušil pokus o ázerbájdžánský únik. Měl ale i slabší momenty, někdy hrál až příliš často do šířky, místo aby zrychlil hru směrem do ofenzivy.

  Zklamaný záložník české reprezentace Lukáš Droppa a jeho spoluhráči po remíze s ÁzerbájdžánemZklamaný záložník české reprezentace Lukáš Droppa a jeho spoluhráči po remíze s Ázerbájdžánem

 • Václav Kadlec

  Útočník, 24 let, 15 startů

  V první půli, kdy Češi svého soupeře mačkali, nebyl vidět tolik jako jeho ofenzivní kolegové. Často byl utopený v hradbě urostlých stoperů, nedokázal se prosadit ani svou největší zbraní, velkou rychlostí. Plusem je dobré zapojování do presinku, zároveň nebyl líný na krok dozadu. Když jeho parťáci v záloze propadli, několikrát pomohl i sprintem dozadu.

  Útočník české reprezentace Václav Kadlec v akciÚtočník české reprezentace Václav Kadlec v akci

 • Patrik Schick

  Útočník, 20 let, 2 starty

  Ukázal několik světlých momentů, snažil se držet balon a technicky se prosazovat přes urostlé obránce. Pro nejmladšího člena Jarolímovy sestavy to byl náročný zápas. Při své vysoké postavě bojoval s náročným terénem, míč ho příliš neposlouchal. Vydržel na hřišti 66 minut, kdy přepustil místo Milanu Škodovi.

  Útočník české reprezentace Patrik Schick v jedno z tvrdých soubojůÚtočník české reprezentace Patrik Schick v jedno z tvrdých soubojů

 Klasická verze
Mobilní verze