Richard Šíma
12. října 2016 • 04:50

Kadlec hraje? Já ho neviděl, hodnotil Petržela. Katastrofa jako v Německu

TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedm. Tolik změn učinil Karel Jarolím v sestavě pro duel s Ázerbájdžánem ve srovnání s utkáním v Německu. Mnohem víc, než se čekalo. Výsledek? Zdaleka ne vše přineslo takový efekt, jaký český kouč očekával. Jakž takž se povedlo zařazení Theodora Gebre Selassieho na pravý kraj obrany. Zbytek? Nic moc. Mnohem víc si nejen Jarolím sliboval od nově sestavené útočné dvojice.Málokomu se asi povedlo trefit dopředu sestavu, s níž Karel Jarolím do utkání, v němž Češi museli vyhrát, vyrukoval. Budila očekávání. Přinesla však zklamání. Češi ani napotřetí nevstřelili v této kvalifikaci gól.

Největší překvapení přichystal Jarolím na krajích obrany. Zařazení Gebre Selassieho se očekávalo, ale spíše na levou stranu, aby na té pravé mohl zůstat Pavel Kadeřábek. Kouč postavil doleva libereckého Jana Sýkoru. „Je to šikovný kluk. Univerzální. Ale přece jen se ukázalo, že levá strana obrany není úplně jeho post,“ zhodnotil Sýkorovo počínání někdejší liberecký trenér Vlastimil Petržela.

Gebre Selassie pomohl. Od první minuty se zapojoval téměř do všech kombinací českého týmu, který i díky němu využíval častěji pravou stranu, než tu levou. „myslím si, že měl hrát už v Německu,“ poznamenal Petržela. „Ale upozorňuju, že se na to dívám z dálky, neznám detaily, proto nechci Karlovo rozhodování nějak komentovat a hrát si na chytrého,“ dodal.

720p 480p 360p 240p
Vaclík: Remíza je ztráta, kvalifikaci jsme rozjeli špatně

Petrželovi, ani nikomu jinému, nemohlo uniknout, jak neviditelný byl na hřišti Václav Kadlec. „On hraje?“ reagoval Petržela v půlce zápasu. „To jste mě překvapil. Já ho neviděl. Soupeře, jakým je současný Ázerbájdžán, musíme porazit o tři o čtyři góly. A právě takoví hráči, jako je Kadlec, musí patřit mezi ty nejviditelnější. A stal se pravý opak,“ poznamenal někdejší trenér Slavie i Sparty.

Kdyby prý měl právo do rozhodování o sestavě zasáhnout, doporučil by na hrot útoku jiného hráče, než Patrika Schicka. „Mám ho moc rád, je to hodně talentovaný kluk, ale tyhle zápasy pro něj ještě asi nejsou,“ řekl Petržela. „Navíc bylo docela vidět, jak mu vadí ten klouzavý terén,“ dodal.

720p 480p 360p 240p
Gebre Selassie po remíze s Ázerbájdžánem: Naší slabinou je produktivita

Do základní jedenáctky by prý na jeho místo delegoval Milana Škodu. Který se ve druhé půli na hřišti objevil. „Jestliže chcete soupeře od první minuty tlačit a předpokládáte, že bude stažený hodně vzadu, musíte tam mít hlavičkáře. A tím je právě Škoda,“ pravil nynější kouč Baníku.

A ostatní změny v sestavě? Více se čekalo od Skaláka, Droppa se neschovával, ale ani on nezazářil. „Měl pár zajímavých věcí, ale taky několik, řekněme, rozpačitých,“ pravil Petržela na Droppovo konto. „Myslím si prostě, že máme lepší hráče. Ale ať tak nebo tak, i v této sestavě jsme měli Ázerbájdžánce jednoznačně porazit. Výsledek, kterého jsme dosáhli, je pro mě nepochopitelný. V Německu to od nás byla katastrofa, ale včera bohužel taky,“ shrnul Petržela dvojzápasové vystoupení české reprezentace.

720p 480p 360p 240p
Schick: Střeleckou smůlu jsme měli proti Ázerbájdžánu prolomit

Jan Sýkora v reprezentačním dresu
Jan Sýkora v reprezentačním dresu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze