12. října 2016 • 04:10

Víc gólů než Češi dalo i San Marino. Jsi k*rva hrdina, oslavovalo střelce

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Swansea - Liverpool 1:0. Reds padli s posledním týmem SESTŘIH Premier League: Swansea - Liverpool 1:0. Reds padli s posledním týmem
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak málo stačí k totální euforii? Dát gól na hřišti soupeře! Fotbalisté San Marina se prosadili v kvalifikaci na mistrovství světa 2018 na hostující půdě po 15 letech, když se v 54. minutě v Norsku trefil útočník Mattia Stefanelli. I když nakonec hostující tým prohrál 1:4, propukl v tu chvíli v obrovskou radost. Aby ne, týmu poskládanému z poloprofesionálů se podařilo to, co například české reprezentaci nikoliv...Patnáct let je dlouhá doba. Nekonečné čekání San Marina na gól na hřišti soupeře v kvalifikaci o MS ukončil útočník Stefanelli, který využil rychlý brejk, tvrdou ránou pod břevno vyrovnal a zapsal se do historie.

Celý tým včetněho hráčů a trenérů z lavičky se seběhl na střelce a na hřišti vypukla euforie. A nejen tam. Oficiální i fanouškovský twitter reprezentace zahltil sociální sítě svými příspěvky. A právě účet fanoušků hodně bavil.

VIDEO: Historický gól San Marina do sítě Norska

„My jsme k*rva skórovali na hřišti soupeře. Stefanelli, jsi k*rva hrdina,“ neskrýval radost příznivec San Marina. Ještě předtím si vychutnal oslavu gólu a přidal další vtipný příspěvek. „Rusko volá,“ užíval si chvíle slávy na sociálních sítích.

Naopak v Norsku propadli zděšení. Dostat gól od San Marina není nejlepší vizitka. V jednom z televizních studií nemohli uvěřit svým očím a jeden z moderátorů dokonce zhasnul osvětlení a ve studiu byla chvíli radši tma.

VIDEO: Tma ve studiu norské TV

Fotbalistům San Marina se povedlo něco, na co zatím svěřenci Karla Jarolíma čekají. Čeští reprezentanti jsou sice v kvalifikační skupině na MS před trpaslíkem díky dvěma remízám 0:0, ale poloprofesionální tým má na kontě aspoň jednu vstřelenou branku. Z českých reprezentantů se ve třech zápasech zatím nikdo neprosadil. Česko tak společně s Kyprem zůstalo dvěma týmy, které ještě gólovou radost nepoznaly.

To oslavy San Marina pokračovaly dlouho po konci utkání. „Stefanelli udělal jeho zemi hrdou. Milujeme tě,“ objevilo se dále twitterovém účtu, který získal za jeden večer kolem 1500 nových sledujících. Možná na dalších patnáct let na tuhle noc v malé fotbalové zemi jen tak nezapomenou.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze