15. listopadu 2016 • 04:56

PĚT nováčků pod Jarolímem: Jak si vedli Krmenčík, Droppa či Zmrhal?

Autor:
 • Fotbalisté Jaromír Zmrhal, Michael Krmenčík a Lukáš Droppa prožili premiéru v reprezentaci pod Karlem Jarolímem Fotbalisté Jaromír Zmrhal, Michael Krmenčík a Lukáš Droppa prožili premiéru v reprezentaci pod Karlem JarolímemFOTO:

  Poprvé navlékli reprezentační dres. Už pět hráčů si svůj sen splnilo pod novým trenérem české reprezentace Karlem Jarolímem. Čtyři z nich hrají v české ePojisteni.cz lize, jeden v zahraničí. Kdo okusil národní tým v nové éře poprvé? A jak si pět nováčků vedlo? Podívejte se.

 • Lukáš Pokorný

  Obránce, 23 let, Slovan Liberec

  Bilance v reprezentaci: 1 zápas (46 minut), 1 žlutá karta

  Debut: Česko - Arménie 3:0
  Známka Sportu: 5

  Dva nováčci ve fotbalové reprezentaci Jan Sýkora (vlevo) a Lukáš Pokorný (druhý zprava) si první trénink užívali i v deštiDva nováčci ve fotbalové reprezentaci Jan Sýkora (vlevo) a Lukáš Pokorný (druhý zprava) si první trénink užívali i v dešti

  Liberecký obránce si zahrál poločas v přípravném duelu s Arménií. Jednou zbytečně fauloval hvězdu soupeře Henricha Mchitarjana a dostal žlutou kartu. Jinak si ale vedl slušně, žádnou chybu neudělal a pomohl týmu k čistému kontu. V dalších startech mu zatím zabránilo zranění.

 • Jan Sýkora

  Obránce/záložník, 22 let, Slovan Liberec

  Bilance v reprezentaci: 2 zápasy (135 minut)

  Debut: Česko - Arménie 3:0
  Známka Sportu: 6

  Jan Sýkora v reprezentačním dresuJan Sýkora v reprezentačním dresu

  Nastoupil na druhý poločas proti Arménii a snažil se být aktivní. Bylo vidět, že zatím postrádá mezinárodní zkušenosti, ale nebál se jít i do zakončení. Jeho krásná střela bohužel mířila jen doprostřed. Druhý start si připsal v kvalifikačním duelu s Ázerbájdžánem. Za ten dostal od Sportu známku 5.

 • Lukáš Droppa

  Záložník, 27 let, Tomsk

  Bilance v reprezentaci: 3 zápasy (199 minut)

  Debut: Německo - Česko 3:0
  Známka Sportu: 5

  720p 480p 360p 240p
  Droppa: Při EURO jsem kamarádům ze srandy říkal, že se chystám až na MS

  Drsnou premiéru v reprezentaci si odbyl Lukáš Droppa, jehož jméno v nominaci hodně překvapilo. Záložník ruského Tomsku naskočil v 63. minutě do bitvy v Německu, kde Češi neměli šanci. Droppa to ale zvládl. Držel prostor a nekazil. Z českých fotbalistů patřil mezi ty lepší. I proto nastoupil do dalších dvou kvalifikačních zápasů proti Ázerbájdžánu (známka 6) a Norsku (známka 6).

 • Jaromír Zmrhal

  Záložník, 23 let, Slavia Praha

  Bilance v reprezentaci: 2 zápasy (107 minut), 1 gól

  Debut: Česko - Ázerbájdžán 0:0
  Známka Sportu: 5

  720p 480p 360p 240p
  Zmrhal: Z gólu na svém domácím stadionu mám dvojnásobnou radost

  Premiéru v reprezentaci prožil v zápase, ve kterém Češi bušili do zavřené obrany Ázerbájdžánu. Jaromír Zmrhal nastoupil na hřiště v 74. minutě a hned naservíroval míč parťákovi z klubu Milanu Škodovi, ten ale nedal. Do konce utkání byl hodně aktivní. Ve svém druhém zápase proti Norsku zase tolik vidět nebyl, ale pak si naběhl a dal důležitý gól na 2:0. Za svůj výkon dostal od Sportu známku 6.

 • Michael Krmenčík

  Útočník, 23 let, Viktoria Plzeň

  Bilance v reprezentaci: 1 zápas (81 minut), 1 gól

  Debut: Česko - Norsko 2:1
  Známka Sportu: 8

  720p 480p 360p 240p
  Krmenčík: Teď chci být v reprezentaci důležitým hráčem

  Zatím poslední debutant (dnes proti Dánsku se k němu nejspíš přidají Jiří Pavlenka či Antonín Barák) prožil premiéru na jedničku. Už po jedenácti minutách se dokázal proti Norsku prosadit a stal se prvním českým střelcem v kvalifikaci. Gól to byl snadný, ale Krmenčík odvedl během celého zápasu spoustu práce. V další šanci už nicméně neuspěl.

 Klasická verze
Mobilní verze