Argentinci zabrali, Messi dal úžasný přímák a vyhlásil bojkot novinářů

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Brazílie vyhráli v jihoamerické části kvalifikace mistrovství světa 2018 v Peru 2:0 a tabulku vedou už o čtyři body. Argentina po čtyřech zápasech bez výhry zdolala v úterý Kolumbii 3:0 a posunula se před svého soupeře na páté místo, zaručující účast v baráži. Na postupových příčkách se po dvanáctém z 18 kol drží ještě Uruguay, Ekvádor a Chile.

Důležité vítězství Argentinců řídil hvězdný kapitán Lionel Messi , který první gól dal a na oba další přihrál. Útočník Barcelony otevřel skóre po deseti minutách precizně zahraným přímým kopem, který se od břevna odrazil za záda bezmocného kolumbijského brankáře Davida Ospiny. Pro historicky nejlepšího argentinského střelce Messiho to byl už 57. reprezentační gól.

Na tiskové konferenci po zápase všech 26 hráčů v čele s Messim vyhlásilo bojkot novinářům, kteří se po sérii špatných výsledků do argentinských fotbalistů ostře opřeli. Vše vyvrcholilo obviněním, že útočník Ezequiel Lavezzi během tréninku kouřil marihuanu. Lavezzi se proti nařčení hodlá bránit u soudu.

"Nechápal jsem kritiku, která se snesla na moje hráče, a nesouhlasil jsem s ní. Za svou zemi by vypustili duši, pokaždé chtějí vyhrát a dělají pro to maximum," řekl po utkání trenér domácího celku Edgardo Bauza, jehož svěřenci v předchozích duelech podlehli Paraguayi a Brazílii. "Nebyl to jednoduchý zápas, ale zvládli jsme ho velmi dobře," dodal kouč Argentinců, kteří na závěrečném turnaji MS naposledy chyběli v Mexiku 1970.

Brazilci s Peru nikdy neprohráli

Brazilci dosud v kvalifikaci s Peru nikdy neprohráli, o prodloužení této série se v Limě góly v druhém poločase postarali Gabriel Jesus a Renato Augusto. "Kanárci" mají v čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Uruguayí, která prohrála s Chile 1:3.

Uruguayci se sice v Santiagu ujali vedení po trefě Edinsona Cavaniho , v nastaveném čase první půle ale vyrovnal Eduardo Vargas a po změně stran rozhodl o výhře domácích dvěma brankami útočník Arsenalu Alexis Sánchez.

Kvalifikace MS 2018 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:

Argentina - Kolumbie 3:0 (2:0)
Branky: 10. Messi, 23. Pratto, 84. Di María.

Chile - Uruguay 3:1 (1:1)
Branky: 60. a 76. Sánchez, 45.+2 Vargas - 17. Cavani.

Peru - Brazílie 0:2 (0:0)
Branky: 58. Gabriel Jesus, 79. Renato Augusto.

Američané padli, Klinsmann může skončit

Fotbalisté USA utrpěli v druhém utkání závěrečné části kvalifikace na mistrovství světa debakl 0:4 s Kostarikou. Pro americký tým to byla nejtěžší kvalifikační porážka za posledních 36 let. Svěřenci německého kouče Jürgena Klinsmanna jsou v tabulce severoamerické zóny CONCACAF bez bodu na posledním šestém místě. Vede Kostarika s plným počtem šesti bodů a skóre 6:0.

Na šampionát v Rusku v roce 2018 postoupí tři týmy, čtvrtý celek bude mít ještě šanci dostat se na turnaj z baráže.

"Tohle je nejbolestivější porážka za těch pět let, co jsem u týmu. O tom není pochyb. Je to hořká pilulka," konstatoval Klinsmann po utkání v San José, kde jeho svěřenci vyslali pouze jednu střelu na branku. V sobotu Američané podlehli doma svým velkým rivalům Mexičanům 1:2.

Už před zápasem s Kostarikou se spekulovalo o Klinsmannově pozici a po úterním debaklu se začalo ještě více mluvit o možném návratu trenéra Bruce Areny. "Hned po zápasech se nikdy nerozhodujeme. Popřemýšlíme o tom, co se dnes stalo, a promluvíme se i tom s Jürgenem," uvedl šéf americké federace Sunil Gulati.

Kvalifikace MS 2018 ve fotbale - severoamerická zóna CONCACAF:

Kostarika - USA 4:0 (1:0)
Branky: 74. a 78. Campbell, 44. Venegas, 68. Bolaňos.

Panama - Mexiko 0:0

Honduras - Trinidad a Tobago 3:1 (2:0)
Branky:
16. Quioto, 19. Izaguirre, 81. Hernández - 51. Mitchell.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.