Ronaldo pálil i v kvalifikaci, Andorra šokovala výhrou 1:0 nad Maďary

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Dal dva góly ve finále Ligy mistrů, stejnou porci zopakoval Cristiano Ronaldo také v utkání kvalifikace MS 2018, v němž pomohl Portugalsku k výhře 3:0 v Lotyšsku. Největší šok se zrodil na půdě fotbalového trpaslíka. Andorra porazila Maďarsko 1:0 a dočkala se plného bodového zisku po 66 soutěžních zápasech. S prázdnou odjíždí Francie ze Švédska, kde padla 1:2 a přišla o vedení ve skupině. Švýcaři zvítězili na Faerských ostrovech 2:0 a naplno bodovali i v šestém utkání.

Suverénní Švýcaři v Tórshavnu uspěli díky brankám Granita Xhaky a Xherdana Shaqiriho a potřetí za sebou v kvalifikaci neinkasovali. Svěřenci Vladimira Petkovice vedou skupinu B dál o tři body před Portugalskem.

Úřadující mistři Evropy v Rize zdolali Lotyšsko 3:0 především díky kapitánovi Cristianu Ronaldovi, jenž vstřelil dva góly a třetí připravil spoluhráči Andrému Silvovi. Za Lotyšsko odehrál úvodních 68 minut útočník Jihlavy Davis Ikaunieks.

Pravá senzace byla k vidění na stadionu v Andoře la Vella. V 26. minutě prosadil Marc Rebes a Maďaři za celé utkání nenašli odpověď. Domácí outsideři v kvalifikaci MS zvítězili poprvé po 13 letech.

Sneijder dosáhl při vysoké výhře na rekord

Belgii v Estonsku poslal do vedení po půlhodině hry Dries Mertens. domácím na konci první půle zkomplikoval situaci vyloučením středopolař Artjom Dmitrijev. Hosté po změně stran přes velkou střeleckou převahu přidali jen jednu branku, kterou vstřelil v 86. minutě Nacer Chadli. V základní sestavě domácích nastoupil i záložník Bohemians 1905 Siim Luts. Belgičané vedou skupinu H o čtyři body před Řeckem, které remizovalo 0:0 v Bosně a Hercegovině.

Francouzi se sice ve Stockholmu ve 37. minutě prosadili jako první zásluhou Oliviera Girouda, ale Jimmy Durmaz ještě před pauzou vyrovnal a ve třetí minutě nastavení rozhodl o švédském triumfu Ola Toivonen, který paradoxně působí ve francouzském Toulouse. Švédsko vede tabulku skupiny A o skóre před "Les Bleus".

Nizozemsko doma deklasovalo Lucembursko 5:0 i díky gólu Wesleyho Sneijdera, který se stal rekordmanem nizozemské reprezentace se 131 odehranými zápasy. Záložník Galatasaraye v den 33. narozenin překonal dosavadní národní maximum brankáře Edwina van der Sara.

O další nizozemské góly se postarali Arjen Robben, Georginio Wijnaldum, střídající Quincy Promes a Vincent Janssen z penalty. "Oranje" poskočili na třetí místo skupiny o tři body za Francii a Švédsko. Bulharsko kleslo na čtvrtou pozici po porážce 1:2 v Bělorusku.

Bělorusko - Bulharsko 2:1 (1:0)
Branky:
33. Sivakov z pen., 80. Savickij - 90.+1 Kostadinov.

Nizozemsko - Lucembursko 5:0 (2:0)
Branky:
21. Robben, 34. Sneijder, 62. Wijnaldum, 70. Promes, 84. Janssen z pen.

Švédsko - Francie 2:1 (1:1)
Branky:
43. Durmaz, 90.+3 Toivonen - 37. Giroud.

Lotyšsko - Portugalsko 0:3 (0:1)
Branky: 41. a 63. Ronaldo, 67. André Silva.

Gibraltar - Kypr 1:2 (1:1)
Branky: 30. Hernandez - 10. vlastní R. Chipolina, 87. Sotiriu.

Bosna a Hercegovina - Řecko 0:0

Estonsko - Belgie 0:2 (0:1)
Branky: 31. Mertens, 86. Chadli. ČK: 44. Dmitrijev (Estonsko).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.