2. září 2017 • 19:30

Irům je třeba se vyrovnat v bojovnosti, říká Krejčí. Věří ve výhru

Autor: ,
Jdeme pro vítězství! Musíme se jim vyrovnat nasazení a přidat naší hru, hlásí Krejčí před…
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záložník Ladislav Krejčí je přesvědčený, že čeští fotbalisté v pondělní klíčové kvalifikaci v Severním Irsku uspějí, pokud podají maximální výkon a potvrdí dobré momenty z pátečního zápasu s Německem, který smolně prohráli 1:2.Češi v pražském Edenu odehráli s úřadujícími světovými šampiony nečekaně vyrovnanou partii a sahali po remíze, ale v 88. minutě vstřelil rozhodující gól Mats Hummels. "Ten zápas jsme odehráli dobře a se ctí, bohužel to nestačilo na žádný bod. Musíme si z toho vzít to dobré a podívat se i na ty špatné věci a těch se vyvarovat v zápase s Irskem," řekl Krejčí novinářům.

Podle něj dobrý výkon proti favorizovanému Německu dodá českému týmu potřebnou sebedůvěru. "Jsem rád, že jsme ukázali sílu a že můžeme hrát i se silným soupeřem. Je to takový mezikrok, který pomůže a dodá sebevědomí do hlav. Ale nebude to nic znamenat, jestli to teďka nepotvrdíme v Belfastu," upozornil pětadvacetiletý záložník Boloni, který v pátek nastoupil na hřiště v 53. minutě.

Jdeme pro vítězství! Musíme se jim vyrovnat nasazení a přidat naší hru, hlásí Krejčí před Severním Irskem

Svěřenci Karla Jarolíma tři zápasy před koncem kvalifikační skupiny C ztrácejí na druhé Severní Irsko sedm bodů. Potřebují tudíž zvítězit, aby udrželi teoretickou šanci na druhé místo, které může znamenat postup do baráže o MS 2018.

"Je to nepříjemná pozice a určitě jsme si na začátku kvalifikace nepředstavovali, že to takhle budeme honit. Dokud tam ale teoretická šance žije, tak je potřeba se o ni poprat nejmíň tak jako proti Německu," uvedl Krejčí.

Krmenčík chválil Daridu a vyhlíží duel se Severním Irskem. Máme se od čeho odrazit, hlásí

Věří, že český tým má na vítězství v Belfastu. "Nemá cenu nad něčím přemýšlet. Musíte si prostě nastavit v hlavě, že do toho zápasu jdete vyhrát a uděláte pro to maximum. Věřím, že když zabojujeme a budeme hrát na 120 procent, že to bude stačit," prohlásil.

"Je třeba se jim vyrovnat v jejich přednostech, jako jsou bojovnost, jízda a nasazení. K tomu musíme navrch přidat i věci, které byly dobré s Německem," doplnil odchovanec Sparty.

Výběr Severního Irska loni v září uhrál v Praze bezbrankovou remízu. "Domácí zápas na Letné jsme s nimi neodehráli vůbec špatně, bohužel jsme nedokázali vstřelit ten důležitý gól, který by znamenal vítězství. I to teď bude důležité, abychom dokázali proměnit šance a hrát naši hru. Oni určitě také budou hrát jinak doma, kde je poženou lidi," konstatoval Krejčí.

720p 360p
Kalas: Měli jsme víc šancí než Němci. Kdo to může říct?

720p 360p
Müller: Češi nám zkomplikovali život, extrémně běhali

720p 360p
Ter Stegen: Daridův gól byl překrásný, to se musí uznat

720p 360p
Vaclík: Přijít o bod takhle v závěru je velké zklamání

720p 360p
Darida: Teď jsem zklamaný, ale později si řeknu, že to byl jeden z mých nejlepších gólů

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze