5. září 2017 • 14:01

Jarolím zatím pokračuje, řekl Berbr. Řešit trenéra bude po konci kvalifikace

Autor: , ,
TOP VIDEA
To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol
SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Real Madrid 3:5. Favorit ovládl přestřelku, dvakrát se trefil Asensio SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Real Madrid 3:5. Favorit ovládl přestřelku, dvakrát se trefil Asensio
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osud kvalifikace je zpečetěný, čeští fotbalisté se na světový šampionát do Ruska nepodívají. Jaké to bude mít u vedeního národního týmu důsledky? Vedení FAČR zatím potvrdilo ve funkci stávajícího trenéra Karla Jarolíma. S tím, že po skončení kvalifikace (do konce zbývají odehrát dva zápasy) se jeho rolí bude výkonný výbor znovu zabývat."Výkonný výbor FAČR vzal na vědomí výsledky reprezentačního A týmu v posledních dvou kvalifikačních zápasech MS, stejně jako fakt, že se nepodařilo naplnit sportovní cíl v podobě postupu minimálně do kvalifikační baráže MS," uvedl v prohlášení místopředseda FAČR Roman Berbr.

Nového trenéra zatím nehledá, minimálně do konce zpackané kvalifikace chce, aby tým vedl stávající kouč. "Karel Jarolím bude zatím dle platné smlouvy pokračovat v roli trenéra české fotbalové reprezentace," dodal Berbr. "Vedení FAČR se ale zároveň bude, po skončení této neúspěšné kvalifikace, znovu zabývat jeho úlohou u týmu pro další kvalifikační období," zdůraznil.

Jarolím převzal českou reprezentaci v létě 2016 po Pavlu Vrbovi. Po skončení mistrovství Evropy musel těsně před startem světové kvalifikace budovat nový tým bez několika klíčových opor, které se s národním týmem po turnaji ve Francii rozloučily.

Zkušený kouč vstoupil s týmem do kvalifikace špatně - dvěma remízami 0:0 doma (Severní Irsko, Ázerbájdžán) a prohrou 0:3 v Německu. Ztrátu nabranou v úvodu už se nepodařilo dohnat a po pondělním duelu v Severním Irsku (0:2) je jasné, že Čechů se šampionát v Rusku za rok týkat nebude.

"Teď tohle neřeším. Není to pro mě určitě žádné téma. Mám chuť dělat fotbal," prohlásil Jarolím těsně po zpackaném duelu v Belfastu. Podle nejnovějšího vyjádření FAČR, které vzešlo z úterního zasedání výkonného výboru, zatím má důvěru a měl by odkoučovat závěrečné duely v Ázerbájdžánu a se San Marinem. Ty jsou na programu 5. a 8. října.

"Jestli tu ještě budu... Musíme hráče motivovat, nastolila se tu nějaká cesta a je potřeba po ní jít. Furt je o co hrát, o koeficient, o sebevědomí, a pořád je to zápas v národním mužstvu, a to by neměl být všední zápas pro nikoho, i když už jsme bez šance," uvedl Jarolím, kterého neúspěšná kvalifikace stále hodně mrzí.

"No samozřejmě mě to sere strašně. Možná jsem sprostý, ale sere mě to hrozně, hrozně. Kór s takovým mužstvem (Severní Irsko), který se v první řadě soustředí jenom na defenzivu. Bohužel nám dali dva góly, z čeho mohli udeřit, to jsme věděli, přesto se tak stalo. O to víc mě to sere," přiznal po utkání.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze