8. října 2017 • 23:06

Posun po dvou výhrách. Reprezentace bude v Lize národů v lepší skupině

Autor: ,
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbalisté budou v chystané Lize národů nasazeni do druhé ligy pro týmy na 13. až 24. místě žebříčku UEFA. Posun ze třetí ligy do druhé dvanáctky si vybojovali výhrami nad Ázerbájdžánem a San Marinem v závěrečných dvou zápasech kvalifikace mistrovství světa.Češi šli do posledních dvou zápasů kvalifikace z 27. místa žebříčku a potřebovali pod sebe dostat alespoň tři soupeře. A to se povedlo, když Albánie, Slovinsko a Maďarsko zaváhaly.

Posun do druhé dvanáctky znamená, že při losování Ligy národů 24. ledna 2018 se mohou Češi těšit na atraktivnější soupeře. Dostanou do skupiny dva celky z výběru mezi Dánskem, Bosnou a Hercegovinou, Tureckem/Maďarskem, Irskem, Severním Irskem, Slovenskem, Rakouskem, Ukrajinou, Švédskem, Nizozemskem, Walesem a případně Chorvatskem, pokud se propadne z první ligy. Definitivní složení čtyř lig bude známo až po úterních závěrečných zápasech kvalifikace.

Liga národů odstartuje v září 2018 a bude soutěžní variantou dosavadních přípravných zápasů. Los každou ze čtyř lig rozdělí do čtyř skupin. Každý z týmů tak bude mít dva až tři soupeře, s nimiž bude ve dvojutkáních bojovat o prvenství ve skupině. To přinese postup do vyšší ligy, poslední místo naopak přináší sestup. Vítězové skupin první ligy si v červnu 2019 zahrají Final Four.

Tato nová soutěž organizovaná UEFA zároveň bude dodatečnou kvalifikací na mistrovství Evropy 2020. Každá ze čtyř lig bude mít jedno účastnické místo, o které budou v březnu 2020 bojovat čtyři nejlepší týmy, které si postup nezajistí z běžné kvalifikace.

8. 10. • 20:45
Česká republika
Česká republika
5:0
ONLINE
8. října
20:45
San Marino
San Marino
Góly

Domácí: 8. Krmenčík, 23. Krmenčík, 27. Kopic, 71. Novák, 83. V. Kadlec

Hosté:

Sestavy

Domácí: Koubek – Kadeřábek, Kalas, Lüftner, Novák – Darida (C), Dočkal – Kopic (63. Sýkora), Barák (70. V. Kadlec), Jankto – Krmenčík (63. Kliment).

Hosté: A. Simoncini – Brolli, F. Vitaioli (82. M. Berardi), Ales. Della Valle (C), Palazzi, Grandoni – Mi. Battistini, Tosi, F. Berardi (76. Berretti), Rinaldi – Bernardi (63. Bonini).

Náhradníci

Domácí: Pavlenka, Vaclík, Bořil, Brabec, Falta, Kadlec, Kliment, Souček, Sýkora, Suchý, Zmrhal

Hosté: Manzaroli, Muraccini, Cesarini, Berardi, Golinucci, Bonini, Berretti, Calzolari, Biordi, Zavoli

Karty

Hosté: Mi. Battistini

Rozhodčí

Troleis – Christiansen, Højgaard

Stadion

Plzeň City Stadium, Plzen

Návštěva

5 625 diváků

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze