11. října 2017 • 18:26

Falcao na hřišti domlouval postup na MS, Panamě pomohl kop náhradníka

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Noc z úterka na středu byla v Americe pořádně horká. Poslední zápasy kvalifikace o mistrovství světa vyšachovaly ze hry Spojené státy, na jejichž úkor postoupila Panama. V jihoamerické části posunula remíza Kolumbie a Peru do Ruska oba celky, a jako třetího vzadu nechala Chile. Ani jedna ze situací se ale neobešla bez kontroverzních momentů...Kolumbijci šli na hřiši v Peru do vedení díky trefě Jamese Rodrigueze a sahali po výhře, zkušený kapitán soupeře Paolo Guerrero ale v 76. minutě srovnal. Peruánce gól na 1:1 pořádně nakopl a vybičoval ke snaze o vstřelení vítězné branky, pak se ale do hry vložil kanonýr Radamel Falcao.

Zkušený kapitán Kolumbie ale nerozsekl situaci gólem, do hry vstoupily jeho vyjednavačské schopnosti. Útočník Monaka začal obcházet všechny protihráče a se zakrytou pusou jim začal něco šuškat. Fanoušci se shodují, že Falcao jednoduše přesvědčoval soupeře o faktu, že remíza by oběma týmům prospěla nejvíce.

Koneckonců, měl pravdu. Zápas skutečně skončil nerozhodným výsledkem, díky němuž Kolumbie postoupila na MS ze čtvrtého místa a Peru míří z pátého do baráže proti Novému Zélandu. Díky lepšímu skóre za sebou Peruánci nechali Chile, vítěze turnaje Copa América, kteří podlehli v poměru 0:3 vítězům skupiny, Brazilcům.

A věci se děly i v kvalifikaci Severní a Střední Ameriky. Spojené státy překvapivě podlehly Trinidadu a Tobagu a přišly o MS. Místo nich se na šampionát kvalifikovala Panama, která přehrála mírně favorizovanou Kostariku, dalšího jistého účastníka mistrovství. Panama vyhrála na domácím hřišti 2:1 i díky tomu, že naprosto mistrně zvládla umění zdržování hry v závěru.

Národním hrdinou se stal jeden z náhradníků. Když míč spadl do zámezí a Kostarika měla vhazovat, rozcvičující se José Gonzalez doběhl k balonu dříve, než útočící soupeř, a zkušeně ho odpálil tak daleko, jak to jen šlo.

Pro Panamu šlo o historický okamžik, národní tým republiky ze Střední Ameriky se na mistrovství světa kvalifikoval vůbec poprvé. Nejvyšší představitelé země reagovali skvěle - aby se všichni občané mohli důkladně věnovat oslavám, vyhlásil panamský prezident Juan Carlos Varela středu státním svátkem.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze