Stanciu zazářil gólem a nahrávkou! Trápící se Itálie a Švédsko bez bodu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Itálie v Lize národů prohráli 0:1 v Portugalsku a po dvou zápasech mají jediný bod. Po krachu v kvalifikaci o mistrovství světa se tým z Apeninského poloostrova nadále trápí a z posledních devíti zápasů vyhrál jediný. Rumunům pomohl k bodu ze zápasu se Srbskem Nicolae Stanciu gólem a přesným centrem z rohu.

Portugalsku chyběla největší hvězda Cristiano Ronaldo, který si vzal volno, aby se mohl soustředit na nové angažmá v Juventusu. Zastoupil ho André Silva, který v úvodu druhé půle zužitkoval Brumův rychlý brejk tvrdou střelou na vzdálenější tyč.

Portugalsko mohlo vyhrát vyšším rozdílem, ale hosty držel brankář Donnarumma, který zlikvidoval několik šancí. Jeho spoluhráči za celý zápas vystřelili na branku jen dvakrát.

V dresu Rumunska byl při remíze 2:2 v Srbsku vidět záložník Nicolae Stanciu, který nechyběl v základní sestavě stejně jako další sparťan Alexandru Chipciu, jenž v utkání trefil břevno.

Srbsko dvakrát vedlo po gólech Mitroviče, ale ve 48. minutě Stanciu vyrovnal na 1:1, když tvrdou střelou k tyči proměnil penaltu. V 68. minutě pak nahrál na vyrovnávací gól Tucudeanovi z rohového kopu.

Švédsko - Turecko 2:3 (1:0)
Branky: 34. Kiese Thelin, 49. Claesson - 88. a 90.+2 Akbaba, 51. Calhanoglu.

1. Rusko 1 1 0 0 2:1 3
2. Turecko 2 1 0 1 4:4 3
3. Švédsko 1 0 0 1 2:3 0

Skupina C1:

Skotsko - Albánie 2:0 (0:0)
Branky: 47. vlastní Djimsiti, 68. Naismith.

1. Skotsko 1 1 0 0 2:0 3
2. Albánie 2 1 0 1 1:2 3
3. Izrael 1 0 0 1 0:1 0

Skupina C4:

Srbsko - Rumunsko 2:2 (1:0)
Branky: 26. a 63. Mitrovič - 48. Stanciu z pen., 68. Tucudean.

Andorra - Kazachstán 1:1 (0:0)
Branky: 86. Aláez - 68. Logviněnko. ČK: 76. Mužikov (Kaz.).

1. Gruzie 2 2 0 0 3:0 6
2. Andorra 2 0 2 0 1:1 2
3. Lotyšsko 2 0 1 1 0:1 1
4. Kazachstán 2 0 1 1 1:3 1

Skupina D3:

Malta - Ázerbájdžán 1:1 (1:1)
Branky: 10. Agius z pen. - 26. Chalilzade.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905