Česko – Slovensko 1:0. Cenné vítězství zařídil krásným gólem Schick

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Léčba Jaroslavem Šilhavým úspěšně pokračuje dál! Čeští fotbalisté v rámci Ligy národů porazili v Edenu Slovensko 1:0 a vítězně zvládli i druhé federální derby během pěti týdnů. Jedinou branku zápasu vstřelil ve dvaatřicáté minutě Patrik Schick, který parádním lobem přehodil Martina Dúbravku. Díky vítězství reprezentace udržela druhé místo ve skupině, což jí zaručuje setrvání v lize B. Dočkal a spol. si zároveň zajistili umístění ve druhém koši pro prosincový los kvalifikace EURA 2020.

Slovensko potřebovalo utkání vyhrát, a tak si hned na začátku vytvořilo územní převahu. Češi se spíše jen bránili, ale úspěšně. Zahrozil jen dvěma střelami z dálky Hamšík, ale brankář Vaclík si s nimi bez větších problémů poradil.

Až od 20. minuty Češi vyrovnali obraz hry a začali zlobit směrem dopředu. Nejprve Souček získal míč v nebezpečném prostoru, ale Jankto brejk pokazil špatnou přihrávkou.

Záložník Sampdorie Janov si však vše vynahradil ve 32. minutě. Po dlouhém nákopu vybojoval Schick míč pro Pavelku, ten ho posunul na Jankta, který hned z první poslal pas za obranu na Schicka a útočník AS Řím běžel sám na brankáře. I když mu míč skákal, poradil si a přeloboval Dúbravku.

Poté zkoušel štěstí Pavelka, ale mířil vedle. V 41. minutě po rohu vrátil míč do ohně Kalas, ale Souček hlavou branku minul. Vzápětí se do šance dostal Dočkal, branku i kvůli jemné teči brankáře Dúbravky těsně netrefil.

Radostné emoce Tomáše Vaclíka po vítězství nad Slovenskem, český gólman k němu přispěl čistým kontem

Do druhé půle nastoupili Češi se zabezpečenou obranou, ze které vyráželi do rychlých brejků. Ty ale často neřešili dobře a většinou se ani nedostali do zakončení. Obrana ale fungovala a Slovensko se těžko dostávalo i k náznakům šancí.

Až čtyři minuty před koncem měl možnost Duda, ale branku netrefil. Český trenér Pavel Hapal tak ve druhém utkání na lavičce Slovenska zažil první porážku a s týmem sestupuje do třetí ligy.

Češi uhájili třetí vítězství ve čtyřech zápasech pod Šilhavým a udrželi rovněž druhou nulu po sobě, když 1:0 vyhráli i ve čtvrteční přípravě v Polsku.

Chtěli jsme výhru víc než Slováci, soudí po výhře v derby Šilhavý

Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka

Derby zlomila změna po dvaceti minutách, řekl Dočkal. Spartu komentovat nechtěl

Není to náhodná výhra. Reprezentace má budoucnost, věští Schick

Domácí: 32. Schick

Hosté:

Domácí: Vaclík – Kadeřábek, Čelůstka, Kalas, Novák – T. Souček – Vydra (64. Gebre Selassie), Dočkal, Pavelka, Jankto (76. Krejčí) – Schick (82. Doležal).

Hosté: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hancko – Bero, Greguš (58. Duda), Hamšík – Rusnák (58. Mak), Zreľák (79. Nemec), Stoch.

Domácí: Pavlenka, Koubek, Gebre Selassie, Brabec, Krejčí, Darida, Stronati, Skalák, Pudil, Doležal, Frýdek, Trávník

Hosté: Kozáčik, Rodák, Weiss, Hrošovský, Duda, Nemec, Ďuriš, Mak, Hubočan, Sabo, Vavro

Domácí: Pavelka, Dočkal

Hosté: Škrtel, Škriniar

Hernandez – Sobrino, Cabaňero (vš. Španělsko)

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905