Anglie zničila i Černou Horu, Francie přehrála Island. Ronaldo se zranil

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Anglie po drtivém vítězství 5:0 nad českou reprezentací nastříleli pět gólů i Černé Hoře a v Podgorici vyhráli druhé kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy 5:1. V dalším utkání skupiny A podruhé za sebou remizovalo Bulharsko, které si z Kosova odvezlo výsledek 1:1.

Skupina A:

Černohorci v úvodu Angličany zaskočili. V 17. minutě se záložník Vešovič vydal do útoku, narazil si míč o obránce Michaela Keanea a střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana Pickforda. Po půlhodině hry ale Keane hlavičkou srovnal a do konce poločasu dokonal obrat Albionu Barkley, jenž před brankou tečoval střelu Hudsona Odoie.

Ve druhém poločase svěřenci kouče Garetha Southgatea potvrdili obrovskou ofenzivní sílu a přidali další tři branky. Postarali se o ně znovu Barkley, Kane a Sterling, který navázal na hattrick proti českému týmu.

Bulharsko v Kosovu vedlo od 39. minuty, ale domácí ve druhé půli srovnali. Stejnou remízu uhráli Bulhaři i v pátek doma proti Černé Hoře.

Černá Hora - Anglie 1:5 (1:2)
Branky: 17 Vešovič - 38. a 59. Barkley, 30. Keane, 71. Kane, 80. Sterling.

Skupina B:

Portugalští mistři Evropy ani ve druhém domácím utkání ve skupině D nedokázali zvítězit a po páteční bezbrankové remíze s Ukrajinou se rozešli nerozhodně 1:1 se Srbskem.

Hosté od sedmé minuty vedli, poté co se z penalty prosadil Tadič. Další šok zažili domácí po půlhodině hry, kdy kvůli svalovému zranění musel odstoupit Ronaldo, ale i bez hvězdného útočníka se Portugalcům podařilo ještě před přestávkou vyrovnat zásluhou Pereiry. Na plný bodový zisk ale obhájci titulu opět nedosáhli.

To Ukrajina vybojovala očekávané tři body v Lucembursku, byť až díky gólu v nastavení a s velkou dávkou štěstí. Za stavu 1:1 zahráli Ukrajinci v 93. minutě standardní situaci a domácí Rodrigues si nešťastně srazil míč hlavou do vlastní sítě.

Lucembursko - Ukrajina 1:2 (1:1)
Branky: 34. Turpel - 40. Cygankov, 90.+3 Rodrigues (vlastní).

Skupina H:

Stoprocentní úspěšnost si po dvou zápasech ve skupině H drží Francie a Turecko. Úřadující mistři světa Francouzi si doma poradili s Islandem 4:0. O trefy "Les Bleus" se postarali Umtiti, Giroud, Mbappé a Griezmann. Turci si před vlastními fanoušky poradili stejným poměrem s Moldavskem. Dvakrát skóroval útočník Tosun.

Turecko - Moldavsko 4:0 (2:0)
Branky: 26. a 54. Tosun, 70. Ayhan, 24. Kaldirim.

Francie - Island 4:0 (1:0)
Branky: 12. Umtiti, 68. Giroud, 78. Mbappé, 84. Griezmann.

Andorra - Albánie 0:3 (0:1)
Branky: 21. Sadiku, 87. Balaj, 90.+6 Abrashi.