Další výhra jednadvacítky. Pálil Matoušek a opět Šašinka

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony

Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli i druhý přípravný zápas v Rakousku. Po výhře 1:0 nad Rusy porazili Slovensko 2:1 góly Jana Matouška a Ondřeje Šašinky, který rozhodl předchozí utkání. Zápasy v Rakousku byly pro "lvíčata" poslední prověrkou před zářijovým vstupem do evropské kvalifikace.

Jako první zahrozili Slováci, v 19. minutě brankář Jedlička vyrazil jejich prudký přímý kop. O devět minut později zahrozil teplický záložník Žitný, jehož hlavičku zastavil gólman Vantruba. V 37. minutě si poradil i s Šašinkovou střelou.

Za dvě minuty šli Češi do vedení. Matoušek šel sám na Vantrubu, obehrál ho a zakončil do prázdné branky.

Sedm minut po přestávce přidali svěřenci trenéra Karla Krejčího druhý gól. Matoušek přihrál před branku Šašinkovi, který ve skluzu mezi dvěma slovenskými hráči dorazil míč do sítě.

V 75. minutě zdramatizoval zápas Kvocera. Další šance si už ale Slováci nevytvořili.