Rumunská jednadvacítka vyhrála přestřelku s Anglií, trefil se i Hagi

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

I ve svém druhém utkání na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let rumunský tým nastřílel čtyři góly a postaral se o další překvapení výhrou 4:2 nad Anglií. Všechny branky padly při přestřelce v závěrečné čtvrthodině. Mezi střelce se zapsal i syn rumunské legendy Gheorge Hagiho Ianis, který skóroval také v úvodním utkání při vítězství 4:1 nad Chorvatskem.

Své druhé utkání na turnaji v Itálii a San Marinu vyhrála ve skupině C také Francie, jež díky brance útočníka Moussy Dembélého z 8. minuty porazila 1:0 Chorvatsko. Oba stoprocentní týmy se v závěrečném duelu utkání o vítězství ve skupině, v případě remízy projdou společně do semifinále. Do play off postoupí vítězové tří skupin a nejlepší mužstvo z druhých míst.

Rumuny poslal do vedení v 76. minutě nositel jiného slavného fotbalového jména George Puscas, útočník Palerma stejně jako v duelu s Chorvatskem otevřel skóre z penalty. Na vyrovnání Angličanů odpověděl v 85. minutě dvacetiletý Hagi, ale vedení svěřencům Mirela Radoie opět dlouho nevydrželo.

Anglii přiblížil první bod na turnaji střídající útočník Tammy Abraham z Chelsea, ale pak zaúřadoval na druhé straně jiný náhradník. Florinel Coman nejprve vystřelil z dálky po k levé tyči a brankář Manchesteru United Dean Henderson míč neudržel v rukavicích, v nastavení se pak za další střelou záložníka FCSB (bývalá Steaua) jen otočil.