Česko – Chorvatsko 0:0. Lvíčata urvala bod, o postup se ještě porvou

Autor: ČTK, adl
1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Čeští fotbalisté do 21 let v pondělním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Českých Budějovicích remizovali bez branek s Chorvatskem. Výběr trenéra Karla Krejčího udržel neporazitelnost ve skupině a v tabulce mu s 15 body patří první místo.

Český tým, kterému chyběl talentovaný Karabec povolaný do seniorského výběru na duel Ligy národů se Skotskem, byl sice v prvním poločase aktivnější, ale do výrazných šancí se dlouho nedostával. Navíc už v 19. minutě musel kvůli zranění střídat záložník Šulc, místo kterého na trávník přišel Matoušek.

Jako první naopak zahrozili ve 35. minutě Chorvaté. Na přihrávku Sosy si naběhl Špikič, ale tečí trefil jen brankáře Jedličku. Domácí se dostali ke slovu až v úplném závěru, kdy si na dobrý centr Holíka naběhl Drchal, ale na dva góly z předchozího zápasu v San Marinu (6:0) nenavázal a hlavičkoval pouze do připraveného gólmana Šempera.

Ondřej Šašinka odehrává míč před Darkem Nejašmičem z Chorvatska

Ve druhém poločase Chorvaté přidali, ale stejně jako domácí si vypracovali jedinou velkou šanci. V 55. minutě se dostal za obranu Musa, ale nepříjemnou střelu útočníka pražské Slavie vyrazil Jedlička na roh. Na opačné straně utekl Drchal, při zakončení mu ale uskočil míč a jeho pokus skončil nad.

Český tým díky remíze udržel neporazitelnost v kvalifikaci a s 15 body vede tabulku o dva body před Řeckem, které má ale odehráno o zápas méně, stejně jako s deseti body třetí Chorvatsko. Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.